Banaani

Artikkelin sisältö:

Banaani on yrtin hedelmä, joka voi kasvaa jopa 6-9 metriin. Siksi monet ihmiset uskovat, että nämä hedelmät kasvavat palmuilla. Banaani on pitkänomainen hedelmä, joka muistuttaa puolikuuta. Yläosassa se on peitetty tiheällä iholla, ja sisällä on pehmeä ja joustava massa. Sillä on öljyinen rakenne. Värin suhteen massa voi olla valko-keltaista tai siinä voi olla rikas kermainen sävy..

Banaanien alkuperätarina

Kaakkois-Aasiaa, nimittäin Malaijin saaristoa, pidetään banaanin kotimaana. Tässä paikassa kasvi on ilmestynyt 1100-luvulta eKr. Hedelmät syötiin, käytettiin jauhojen valmistamiseen ja leivän paistamiseen.

Samaan aikaan hedelmät poikkesivat nykyaikaisista ulkonäöltään. Ne eivät muistuttaneet puolikuuta ja sisälsi luita. Hedelmiä vietiin eri maihin ja ne olivat ihmisten pääasiallinen tulonlähde.

Banaanien toinen koti oli Amerikka. Tämän kulttuurin jälkeläiset toi pappi Thomas de Berlanga. Kalifornia on jopa avannut museon, joka on omistettu banaaneille. Siellä on yli 17000 näyttelyä. Hedelmät ovat muovia, keramiikkaa, metallia. Museo oli jopa listattu Guinnessin ennätyskirjaan rikkaimpaan kokoelmaan, joka on omistettu yhdelle hedelmälle..

Tämä kasvi kuuluu Banana-perheeseen. Hedelmät kasvavat pitkillä oksilla useita paloja. Villisissä banaaneissa on monia siemeniä, kun taas viljelykasveissa niitä ei ole..

Tiheä kuori peittää hedelmän yläosan. Sen väri, haju ja maku riippuvat hedelmätyypistä. On erittäin makeita hedelmiä, on hapan banaaneja. On myös hedelmiä, joita ei voida syödä tuoreina..

Lisäksi hedelmät eroavat muodoltaan. Se voi olla lieriömäinen, suora, pyöristetty tai kolmiomainen. Hedelmien pituus voi kasvaa 3-40 cm, ja niiden halkaisija on enintään 8 cm..

Monet ihmiset uskovat, että banaanit ovat hedelmiä. Mutta tutkijat ovat varmoja, että tämä on marja. Banaani on monivuotinen yrtti. Siinä ei ole puumaisia ​​osia, ja siinä on mehevä varsi, joka kuolee sadonkorjuun jälkeen.

Varsi sisältää monia vihreitä lehtiä, jotka ovat tiukasti kiinni. Kukat kukkivat siinä, ja sitten hedelmät kypsyvät. Yhden vuoden ajan kasvista voidaan saada vain yksi sato. Sen jälkeen tavaratila kuolee pois, ja paikalleen ilmestyy uusi varsi. Banaanit eivät kasva pensaissa tai puissa, joten niitä ei voida luokitella hedelmiksi..

Kuinka banaanit kasvavat

Banaanit kasvavat saman nimisellä yrtillä. Bambun ohella se on maailman korkein yrtti. Toistensa kanssa päällekkäiset lehdet kasvavat spiraalina. Tämän seurauksena niistä muodostuu väärä runko, joka pystyy saavuttamaan 12 metrin korkeuden.

Lehtien väri on erilainen - kaikki riippuu sadon lajikkeesta ja lajikkeesta. Ne ovat täysin vihreitä, kaksivärisiä tai täplikkäitä ruskeilla laikkuilla..

Kehittyessään banaani irtoaa lehdet ja tavaratilaan muodostuu uusia versoja. Kukkaviljely alkaa 8-10 kuukautta istutuksen jälkeen. Jalusta kasvaa maasta rungon läpi, mikä muodostaa monimutkaisen kukinnan. Se sisältää 3 väriä. Yläpuolella ovat naispuoliset kukinnot, jotka muodostavat hedelmiä, sitten biseksuaaliset ja alareunassa - uros.

Banaani pölyttää lepakot, linnut ja pienet nisäkkäät. Yhdestä kukinnosta ilmestyy useita satoja hedelmiä. Niiden väri, muoto ja maku riippuvat lajikkeesta..

Banaanit kasvavat tropiikissa ja subtroopeissa. Kasvit tarvitsevat korkeaa kosteutta. Optimaalinen lämpötila-alue on 25-36 astetta. Kasvi kehittyy parhaiten happamassa maaperässä, joka sisältää paljon typpeä, fosforia ja kaliumia.

Kuinka säilyttää banaaneja

Kypsiä banaaneja on suositeltavaa varastoida 7-10 astetta. Kypsyvät hedelmät tulisi pitää 12-14 asteen lämpötilassa. Tässä tapauksessa hedelmiä ei tule laittaa jääkaappiin. Matalan lämpötilan vaikutuksesta niiden kuori tummenee nopeasti. Samalla tämä ei vaikuta hedelmien makuun..

Lisäksi, jotta hedelmät pysyisivät mahdollisimman pitkään eivätkä muutu mustiksi, sinun on käärittävä banaanien yläosa pussiin tai kalvoon.

Banaanityypit

Tarkastellaan tarkemmin pääasiallisia banaanityyppejä, joista jokaisella on tiettyjä ominaisuuksia:

  1. Koristeelliset banaanit - heijastuu kaunis kukinta. Niiden hedelmiä ei kuitenkaan pidä syödä..
  2. Tekniset banaanit - Kasvien varret käytetään lauttojen ja istuintyynyjen tekemiseen. Afrikan maissa niistä valmistetaan kalaverkkoja..
  3. Rehubanaanit - joita kutsutaan myös piharatamoiksi. Tällaiset hedelmät vaativat lämpökäsittelyä. Sisällä on sitkeä ja makeuttamaton massa, joka sisältää suuren määrän tärkkelystä. Siksi banaaneja käytetään jauhojen valmistamiseen. Lisäksi tätä hedelmäluokkaa käytetään usein eläinten ruokintaan..
  4. Hedelmä banaanit - niitä kutsutaan jälkiruokiksi. Tällaiset hedelmät eivät vaadi lämpökäsittelyä. Heillä on makea ja mehukas massa, joten ne voidaan kuluttaa tuoreena. Myös nämä marjat kuivataan tai kuivataan.

Lisäksi on olemassa monia banaanilajikkeita, joista jokaisella on joitain ominaisuuksia:

  1. Vauvan banaani: Tällä hedelmällä on keltainen kuori ja kermainen liha. Tällaiset hedelmät kasvavat jopa 7-8 cm pituuteen. Niille on ominaista voimakas tuoksu ja makea maku..
  2. Java Blue Banana: Näillä banaaneilla on sininen kuori. Ne ovat kooltaan pieniä ja niille on ominaista erityinen kermainen maku..
  3. Barro. Hedelmillä on alkuperäinen muoto - melkein neliö. Kuorella on rikas keltainen sävy ja liha on vaaleaa kermaista. Hedelmällä on epätavallinen sitruunan tuoksu.
  4. Cavendish. Tämä on suosituin lajike, jolle on ominaista 15-25 cm: n hedelmät. Ulkopuolella banaanit on peitetty keltaisella kuorella.
  5. Manzano. Tälle lajikkeelle on ominaista lyhyet ja paksut hedelmät. Kun kypsä, niiden kuori muuttuu ruskeaksi..

Banaanikoostumus

Banaanien koostumus on ainutlaatuinen, koska ne ovat erittäin hyödyllisiä ihmiskeholle. Marjat sisältävät suuren määrän sakkaroosia, fruktoosia, glukoosia. Ne sisältävät myös kuitua ja monia vitamiineja ja mikroelementtejä, joita tarvitaan ihmiskehon täydelliseen toimintaan. Banaanit ovat käytännössä rasvattomia.

100 grammaa banaaneja sisältää:

  • proteiinit: 1,5 g;
  • rasvat: 0,5 g;
  • hiilihydraatit: 21 gr;
  • ravintokuitua: 1,7 g;
  • orgaaniset hapot: 0,4 g;
  • vesi: 74 g;
  • tyydyttymättömät rasvahapot: 0,2 g;
  • mono- ja disakkaridit: 19 g;
  • tärkkelys: 2 g;
  • tuhka: 0,9 g;
  • tyydyttyneitä rasvahappoja: 0,2 g.

Makroelementit:

  • kalsium: 8 mg;
  • magnesium: 42 mg;
  • natrium: 31 mg;
  • kalium: 348 mg;
  • fosfori: 28 mg.

Vitamiinit:

  • PP-vitamiini: 0,6 mg;
  • beetakaroteeni: 0,12 mg;
  • A-vitamiini (RE): 20 μg;
  • B1-vitamiini (tiamiini): 0,04 mg;
  • B2-vitamiini (riboflaviini): 0,05 mg;
  • B5-vitamiini (pantoteeninen): 0,3 mg
  • B6-vitamiini (pyridoksiini): 0,4 mg
  • B9-vitamiini (foolihappo): 10 mcg
  • C-vitamiini: 10 mg
  • E-vitamiini (TE): 0,4 mg;
  • K-vitamiini (filokinoni): 0,5 mcg;
  • PP-vitamiini (niasiiniekvivalentti): 0,9 mg;
  • koliini: 9,8 mg.

Hivenaineet:

  • rauta: 0,6 mg;
  • sinkki: 0,15 mg;
  • mangaani: 0,27 mg;
  • seleeni: 1 mcg;
  • fluori: 2,2 mcg.

Banaanin edut

Banaani on hyödyllinen harmonisen ja tasapainoisen koostumuksensa vuoksi.

Tarkastellaan siksi yksityiskohtaisemmin banaanin hyödyllisiä ominaisuuksia ihmiskeholle:

  1. Kaliumin ja magnesiumin vuoksi banaanit parantavat sydämen ja verisuonten tilaa, kyllästävät aivosolut hapella ja palauttavat vesi-suolatasapainon.
  2. Banaanien aktiivinen käyttö auttaa lopettamaan tupakoinnin nopeasti. Kyllästys kaliumilla ja magnesiumilla auttaa selviytymään riippuvuudesta.
  3. Koska koostumuksessa on tryptofaaneja ja B-vitamiineja, hedelmät auttavat poistamaan hermostumisen. Ne voivat auttaa hallitsemaan stressiä ja tukahduttamaan vihaa..
  4. 1-2 banaanin syöminen päivässä auttaa saamaan hyvän tunnelman, koska hedelmissä olevat tryptofaanit muuttuvat ihmiskehossa ilohormoniksi serotoniiniksi.
  5. Suuren rautamäärän vuoksi banaanit auttavat nostamaan hemoglobiinipitoisuutta veressä..
  6. Hedelmissä oleva kuitu parantaa ruoansulatuskanavan toimintaa. Hedelmät ovat hyödyllisiä toipumisvaiheessa suuontelon ja ruuansulatuselinten limakalvojen vaurioiden jälkeen.
  7. Koska koostumuksessa on luonnollisia sokereita, hedelmät kyllästyvät nopeasti energialla. Siksi niitä voidaan syödä lisääntyneellä väsymyksellä ja vaikealla fyysisellä tai henkisellä stressillä..
  8. Hedelmiä voidaan käyttää torjumaan erilaisia ​​yskää.
  9. Hedelmät auttavat parantamaan ihon kuntoa. Niiden massaa käytetään usein ravitsevien naamioiden valmistamiseen. Banaanisose voidaan levittää tulehtuneille ihoalueille. Se auttaa lievittämään kutinaa ja ärsytystä.

Kuinka syödä banaaneja

Banaanit syödään kunnolla tuoreina. Ne voivat olla täydellinen välipala tai iltapäivän välipala. Hedelmät lisätään myös raejuustoon, mysliin, jogurttiin.

Banaania käytetään usein kylmien välipalojen valmistamiseen. Jälkiruokaleipien tekeminen olisi erinomainen vaihtoehto. Hedelmät soveltuvat myös kakkujen ja leivonnaisten valmistukseen. He tekevät herkullisia hedelmäsalaatteja ja hyytelöitä..

Lisäksi banaaneja voidaan paistaa, hauduttaa, kuivata, paistaa. Ne asetetaan taikinaan leivän ja muffinien valmistamiseksi. Hedelmät ovat myös erinomaisia ​​siirappien ja marmeladien valmistamiseen..

Kaloribanaani

Kuinka monta kaloria banaanissa riippuu niiden lajikkeesta:

  • 100 g vihreiden banaanien hedelmien kaloripitoisuus on 89 Kcal;
  • 100 g kypsää banaania sisältää 110-120 Kcal;
  • 100 g ylikypsiä hedelmiä sisältää 170-180 Kcal;
  • 100 g kuivattuja banaaneja sisältää 320 Kcal.

Banaanin käyttö dietetiikassa

Ravitsemusasiantuntijat suosittelevat hedelmien syömistä mahalaukun, pohjukaissuolen ja suuontelon limakalvojen tulehdukselle. Ne voidaan sisällyttää haiman leesioiden ruokavalioon. Joskus hedelmät ovat hyödyllisiä munuaisten ja maksan patologioissa..

Dietologian osalta, jonka tarkoituksena on vähentää painoa, suhtautuminen banaanien käyttöön on erittäin kiistanalainen. Jotkut ihmiset sulkevat ehdottomasti pois korkea-kalorit hedelmät ruokavaliostaan. Toiset väittävät, että tuote ei sisällä käytännössä lainkaan rasvaa. Siksi sitä voidaan käyttää maltillisesti ruokavaliossa..

Joka tapauksessa ravitsemusterapeutit suosittelevat syömästä kypsymättömiä banaaneja, joissa on vähän sokeria. Tällaisten hedelmien glykeeminen indeksi ei ylitä 30 pistettä. Samaan aikaan kypsissä banaaneissa se on 50. Tämä tarkoittaa, että tuote imeytyy pidempään eikä aiheuta voimakasta verensokerihyppyä..

Banaanivahinko

Mahdollinen haitta banaaneille on seuraava:

  1. Hedelmät pystyvät poistamaan nestettä kehosta ja lisäämään veren tiheyttä. Tämä johtaa kielteisiin seurauksiin ihmisillä, joilla on suonikohjuja, iskemia, tromboflebiitti ja erektiohäiriöt..
  2. Banaanit aiheuttavat joskus turvotusta. Siksi niitä ei suositella käytettäväksi ärtyvän suolen oireyhtymän kanssa..
  3. Älä syö hedelmiä ylipainoisille. Ne ovat runsaasti kaloreita ja voivat johtaa painonnousuun.
  4. Hedelmien keinotekoinen kypsyminen johtaa glykeemisen indeksin nousuun. Nämä hedelmät ovat vaarallisia diabeetikoille..

Viljelmässä kasvatetut banaanit voivat sisältää vaarallisia karsinogeeneja, kuten tiabendatsolia ja kloramisolia. Ne ovat torjunta-aineita, joita käytetään tuholaistorjunnassa.

Banaanit ovat terveellisiä hedelmiä, jotka sisältävät monia arvokkaita ainesosia. Jotta hedelmät tuovat keholle mahdollisimman paljon hyötyä, ne on kulutettava oikein..

Banaanin edut

Banaani eroaa useimmista muista hedelmistä tärkkelysrakenteensa ja herkän makean maunsa ilman happamuutta. Tällaiset ominaisuudet myötävaikuttavat siihen, että sitä käytetään usein jälkiruokana makeisten vaihtoehtona. Ja jos harkitset, mitä hyödyllisiä ominaisuuksia banaanilla on, niin tällainen korvaus voi paitsi kyllästää ja tuoda iloa myös ratkaista useita terveysongelmia..

Koostumus ja edut

Banaanit tunnetaan parhaiten runsaasta kaliumlähteestä ja luonnollisesta masennuslääkkeestä. Tässä ominaisuudessa niitä suosittelevat paitsi perinteiset parantajat myös virallisen lääketieteen edustajat. Näiden hedelmien kemiallinen koostumus on kuitenkin paljon vaihtelevampi, samoin kuin kunkin yksittäisen alkion edut. Suurimmat määrät banaanimassassa ovat seuraavat mineraalit:

  • kalium - osallistuu sydänlihaksen ja muun lihaksen supistumis-rentoutumiseen, vahvistaa verisuonten seinämiä, auttaa verenpainetaudissa;
  • magnesium - parantaa hermo-lihasjärjestelmän toimintaa, nopeuttaa sokerien muuttumista energiaksi, on hyvä aivoille;
  • fosfori - osallistuu luukudoksen ja hermosolujen muodostumiseen, säätelee hormonien työtä, parantaa maksa, stimuloi aivotoimintoja;
  • kalsium - vahvistaa tuki- ja liikuntaelimistöä, normalisoi hematopoieesin, osallistuu lihasten supistumiseen, palauttaa hermokuitujen ärtyneisyyden;
  • rauta - varmistaa punasolujen oikean muodostumisen, normalisoi hemoglobiinitason, edistää useiden entsyymien synteesiä, kuljettaa happea;
  • sinkki - säätelee kortisolin määrää, vahvistaa immuunijärjestelmää, on hyödyllistä silmien terveydelle, parantaa aivotoimintaa, lisää henkistä kapasiteettia.

Banaani sisältää aktiivisimpia vitamiinien antioksidantteja, mukaan lukien:

  • C-vitamiini, joka stimuloi immuunisolujen ja vasta-aineiden kehittymistä, normalisoi "hyvän" tason ja alentaa "huonoa" kolesterolia, parantaa koko kehoa;
  • A-vitamiinilla, joka on mukana kaikissa sisäisissä prosesseissa, on positiivinen vaikutus immuniteettiin, parantaa silmien terveyttä.

Banaanimassa sisältää myös monia B-vitamiineja, joista hyödyllisin on tässä tapauksessa pyridoksiini (B6). Magnesiumin, kaliumin ja B6-vitamiinin yhdistelmä tarjoaa banaanin tunnetuimmat ominaisuudet: se auttaa ylläpitämään terveyttä sydämessä, hermostossa ja lihaksissa sekä aktivoi aivoja, rauhoittaa ja parantaa mielialaa.

Lisäksi banaanin sisältämät ravintokuidut auttavat parantamaan ruoansulatuskanavan toimintaa ja parantamaan ruoan liikkumista suolistossa. Yhdistettynä yllä lueteltuihin antioksidantteihin ne vähentävät pahanlaatuisten kasvainten kehittymisen todennäköisyyttä.

Vaikutus kehoon

Banaaneilla on paljon hyödyllisiä vaikutuksia ihmisten terveyteen missä tahansa iässä, mutta ne ovat erityisen arvokkaita lapsille ensimmäisen elinvuoden aikana. Perunamuusissa murskattua massaa käytetään usein ensimmäisenä täydentävänä ruokana, koska tämä hedelmä ei ole allergeeni, sisältää monia lapselle välttämättömiä aineita ja pystyy suojautumaan useiden sairauksien kehittymiseltä..

Yleensä banaanin hyödylliset vaikutukset elimistöön ovat hyvin lukuisat ja vaihtelevat. Korkeimmat niistä ovat:

  • sydämen ja verisuonten terveyden ylläpitäminen;
  • hermoston vahvistaminen;
  • lihaskudoksen tilan parantaminen;
  • makuladegeneraation ja muiden näköelinten sairauksien ehkäisy;
  • suoliston puhdistus, peristaltikan aktivointi;
  • kyllästyminen vitamiineilla ja mineraaleilla, vahvistaa immuunipuolustusta.

Banaaneja käytetään laajalti urheiluravinnossa lisäämään energian tasoa ja kestävyyttä harjoituksen aikana. Niiden käyttö auttaa pääsemään eroon lihaskrampeista ja vähentämään arkuutta..

Banaanien säännöllisen käytön miellyttävä bonus on emotionaalisen taustan vakauttaminen, stressin vähentäminen ja mielialan parantaminen. Massan sisältämä tryptofaani on vastuussa tästä - aminohappo, joka muuttuu elimistössä "onnen" hormoniksi serotoniiniksi.

Banaanien kaloripitoisuus on hedelmille erittäin korkea ja on 95 kcal / 100 grammaa. Tämä määrä sellua sisältää 21,8 g hiilihydraatteja, 1,5 g proteiinia ja 0,8 g rasvaa. Tällaiset indikaattorit tekevät tästä tuotteesta ei-toivotun osan monista laihtumisruokavalioista..

Parantava vaikutus

Monista hyödyllisistä ominaisuuksistaan ​​huolimatta banaaneja ei käytetä lääkkeiden valmistuksessa, mutta niitä käytetään laajalti perinteisessä lääketieteessä. Näiden hedelmien tärkeimmät terapeuttiset toimet ovat:

  • tulehdusta estävä
  • antibakteerinen
  • antiallergeeninen
  • diureetti.

Jos lääketieteellisiin käyttöaiheisiin ei ole rajoituksia, banaaneja suositellaan sisällyttävän ruokavalioon lähes minkä tahansa taudin hoitojakson aikana, koska ne auttavat vahvistamaan voimaa, lisäämään energiaa ja voimaa. Mutta on erityisen hyödyllistä käyttää näitä hedelmiä sellaisissa patologisissa olosuhteissa kuin:

  • ateroskleroosi;
  • verenpainetauti;
  • maksan vajaatoiminta;
  • usein kouristukset;
  • gastriitti, mahahaava ja 12 pohjukaissuolihaava.

Banaanimassalla on antasidia, joten se lievittää limakalvojen ärsytystä ja rauhoittaa ruoansulatuskanavaa. Miehille se on hyödyllinen, koska jopa pieninä määrinä se lisää siittiöiden laatua ja määrää.

Kuinka käyttää

Kehon yleiseksi vahvistamiseksi ja sairauksien ehkäisemiseksi banaaneja tulisi käyttää säännöllisesti tuoreina. Mutta joillekin sairauksille infuusiot ja keitot ovat hyödyllisempiä, mikä tulisi ottaa osaksi monimutkaista hoitoa.

Tätä varten käytetään seuraavia reseptejä:

  1. Keuhkoputkentulehdukseen: mash 3 banaania, kaada 2 kupillista kiehuvaa vettä, jätä puoleksi tunniksi, lisää 2 rkl. hunaja. Jaa saatu seos 4 annokseen ja kuluta koko päivän ajan. Kesto - vähintään viikko.
  2. Kurkkukipu: mash 1 banaani, sekoita 1 rkl. kaakaojauhe, kaada 250 ml keitettyä maitoa. Juo ennen nukkumaanmenoa. Ota kunnes toipuminen.
  3. Kuivaa yskää varten: vaivaa 1 banaani, kaada 1 kuppi kiehuvaa vettä ja 0,5 kupillista appelsiinimehua, lisää 1 rkl. hunajaa ja vähän kanelijauhetta. Juo aamulla ja illalla koko viikon ajan.
  4. Unettomuus: leikkaa banaani kuorineen ohuiksi viipaleiksi, hauduta lasillisella kiehuvaa vettä, vaadi ja juo ennen nukkumaanmenoa.
  5. Astioiden puhdistaminen: Lisää lasilliseen vihreää teetä, joka on keitetty tavalliseen tapaan, 50 g banaanimassaa ja 2 tl. hunaja. Juo 2 kertaa päivässä - aamiaisen ja illallisen jälkeen.

Ulkopuolella ei usein käytetä massaa, mutta hyvänä antiseptisenä pidetty banaanikuori auttaa pysäyttämään verenvuodon, poistamaan kutinaa. Sitä käytetään sisäisesti kovettumiin, mustelmiin, haavoihin, hyönteisten puremiin ja jopa syyliin niiden poistamiseksi..

Banaanien käytölle ei ole käytännössä mitään vasta-aiheita, lukuun ottamatta yksittäistä suvaitsemattomuutta tai allergioita, jotka ovat erittäin harvinaisia. Mutta näiden hedelmien, etenkin diabeteksen ja liikalihavuuden, ei pidä mennä liikaa. On myös pidettävä mielessä, että suurina määrinä kulutettuna banaani johtaa veren sakeutumiseen, mikä ei ole toivottavaa suonikohjuille ja miesten erektio-ongelmille..

Banaani

Banaaneilla on antioksidantteja, anti-inflammatorisia, antibakteerisia ja antiallergeenisia ominaisuuksia. Banaanikomponenttien (dopamiini, serotoniini, adrenaliini ja noradrenaliini) avulla he hoitavat ateroskleroosia, hypertensiota, lisäävät maksaentsyymin aktiivisuutta, lievittävät kouristuksia ja pienet annokset banaania lisäävät siittiöiden laatua ja määrää..

Tärkeintä ei ole liikaa banaaniruokavaliota, jotta ei saada päinvastaista vaikutusta, eikä myöskään aiheuta ylipainoon ja suonikohjuihin liittyviä ongelmia..

Banaanin edut

Koostumus ja kaloripitoisuus

Perusaineet (mg / 100 g):Tuoreet jälkiruoat ilman kuorta [7]Tuoreet keltaiset plantainit [8]Leivotut keltaiset plantainit [9]Paistetut keltaiset plantainit [10]
Vesi74,9165.2055,8749.17
Hiilihydraatit22.8431,8941,3736.08
Sokeri12.2317.5121.333.63
Ravintokuitu2.061.72.23.5
Proteiini1.091.301.521.5
Rasvat0,330,350,1611.81
Kalorit (Kcal)89122155309
Mineraalit
Kalium358487477482
Magnesium27364158
Fosfori22323744
Kalsiumviisi434
Natrium1322
Rauta0,260,550,280,67
Sinkki0,150,190,210,23
Vitamiinit
C-vitamiini8.718.416.43.4
PP-vitamiini0,6650,6720,6850,818
B6-vitamiini0,3670,2420,2100,264
B2-vitamiini0,0730,0760,1300,102
A-vitamiini0,064
B1-vitamiini0,0310,0620,0900,047

Tutkittuamme yllä olevia taulukoita voidaan päätellä, että tuore banaani ei ole kovin rasvainen, mutta erittäin ravitseva ja energisesti arvokas tuote. Mitä plantaaneihin, jotka edellyttävät lämpökäsittelyä ennen kulutusta, niissä on runsaasti samoja mineraaleja ja vitamiineja kuin jälkiruokabanaaneissa. Tällaisten hedelmien paistaminen antaa sinun säilyttää hyödylliset aineet, mutta paistaminen vähentää vitamiinien määrää ja tekee niistä rasvaisempia ja ravitsevampia..

Parantavat ominaisuudet

Huolimatta siitä, että banaani on 75% vettä, se sisältää monia hyödyllisiä komponentteja. Esimerkiksi tämä trooppinen hedelmä on erittäin rikas kaliumia ja auttaa siten kehoa ylläpitämään sydämen ja munuaisten terveyttä sekä lisää keskittymistä ja aivotoimintaa. Tutkijat väittävät, että riittävä määrä tätä mineraalia elimistössä estää munuaiskivien muodostumisen, auttaa normalisoimaan verenpainetta ja vähentää sydänkohtauksen riskiä 27% [11]. Magnesiumilla yhdessä C- ja B6-vitamiinien kanssa on myös positiivinen vaikutus sydämen työhön..

Lisäksi banaania suositellaan ripulin hoitoon. Hedelmät yksinään eivät ratkaise ongelmaa, mutta ne auttavat varmasti palauttamaan kehosta huuhdeltavan kaliumpitoisuuden vatsavaivojen aikana [12]. Banaani sisältää myös ravintokuitua, joka tukee normaalia suoliston toimintaa ja jolla on tärkeä rooli paksusuolen syövän ehkäisyssä. Muuten, banaanin antioksidantit voivat auttaa vähentämään vapaiden radikaalien aiheuttamia vahinkoja, joiden tiedemiehet uskovat edistävän syöpäkasvainten kehittymistä..

Banaania pidetään tehokkaana apuna haavaumien torjunnassa, koska se sisältää aineita, jotka vastustavat tätä tautia aiheuttavia bakteereja. Sillä on myös antasidinen vaikutus (vähentää limakalvojen ärsytystä, rauhoittaa ruoansulatuskanavaa) ja ympäröi mahalaukun seinät.

Banaanit ovat terveellisiä missä tahansa iässä, mutta ovat erityisen tärkeitä varhaisessa iässä. Joten tämän trooppisen hedelmän perunamuusista tulee yleensä melkein ensimmäinen vauvan ateria äidinmaidon jälkeen. Banaani ei yleensä aiheuta allergioita ja tarjoaa lapsen keholle hyödyllisiä aineita. Lisäksi brittiläisten tutkijoiden havaintojen mukaan, jos lapset syövät yhden banaanin päivittäin, heidän astmansa riski vähenee 34% [12]..

Tämän trooppisen hedelmän syöminen hyödyttää myös silmiä. Huolimatta siitä, että porkkanaan liittyy yleensä positiivinen vaikutus silmiin, banaanit myötävaikuttavat myös silmänpohjan rappeutumisen (verkkokalvon vaurioituminen ja keskushermoston heikentyminen) torjuntaan A-vitamiinin läsnäolon vuoksi..

Banaanit eivät sisällä kovin suuria määriä kalsiumia, mutta silti se auttaa vahvistamaan luita. Lisäksi tietyt sulamattomat hiilihydraatit lisäävät kehon kykyä absorboida kalsiumia muista lähteistä..

Lopuksi banaanit liitetään usein ja hyvästä syystä urheilijoille tarkoitettuun tuotteeseen. Mineraalit ja nopeat hiilihydraatit kyllästävät kehoa ja antavat energiaa ja energiaa intensiiviseen harjoitteluun. Lisäksi jotkut tutkijat uskovat, että banaanit voivat auttaa lievittämään lihaskramppeja ja lievittämään kurkkukipua. Tätä vaikutusta ei kuitenkaan ole tieteellisesti todistettu..

Vastaavasti banaanien vaikutusta ihmisen mielialaan ei ole osoitettu. Banaanista saatu antioksidantti dopamiini ei vaikuta hormonaalisiin tasoihin, joten sinun ei pidä liittää sen nauttimista mielialan paranemiseen. Ja kun kyseessä on aminohappo tryptofaani, joka muuttuu kehossa hermovälittäjäaineeksi serotoniiniksi ("hyvän mielialan hormoni"), sen määrä banaanissa on niin merkityksetön, että se tuskin voi vaikuttaa mielialaan.

Lääketieteessä

Vaikka banaaneja ei käytetä lääketeollisuudessa, niillä on epäilemättä lääkinnällisiä ominaisuuksia, joita käytetään laajasti perinteisessä lääketieteessä. Trooppisissa maissa, joissa banaania pidetään yhtenä päivittäisen ruokavalion pääkomponenteista, ei vain hedelmien massaa käytetä erilaisten sairauksien, vaan myös muun kasvin (juuret, lehdet, kukat, hedelmänkuori) hoitoon. Esimerkiksi uskotaan, että kukkien infuusio auttaa diabeteksen, haavaumien ja keuhkoputkentulehduksen yhteydessä, juuret - vatsavaivoissa, punatauti ja lehdet - ihohaavoissa ja palovammoissa [13]. Alueellamme banaanin käyttö lääkinnällisiin tarkoituksiin rajoittuu pääasiassa hedelmien ja niiden kuoren käyttöön..

Juomat ja infuusiot

Keuhkoputkentulehduksen yhteydessä, yhdessä lääkehoidon kanssa, on suositeltavaa juoda hunaja-banaanijuomaa. Valmistele se kuorimalla ja murskaamalla 3 kypsää banaania, kaatamalla niiden päälle 400 ml kiehuvaa vettä ja antamalla seoksen hautua noin 30 minuuttia. Lisää 2 rkl hunajaa jäähdytettyyn tuotteeseen ja juo puoli lasia 4 kertaa päivässä 5 päivän ajan.

Suklaabanaanijuoma voi auttaa pääsemään eroon kurkkukivusta. Sinun on sekoitettava 1 kypsä banaani ja lisättävä siihen 1 rkl kaakaojauhetta. Liuotetaan sitten saatu seos 1 lasiin keitettyä maitoa. Ota lääke ennen nukkumaanmenoa 5 päivän ajan.

Kuivan yskän torjumiseksi on suositeltavaa vaivata yksi kypsä banaani, lisätä 100 ml appelsiinimehua, 200 ml kiehuvaa vettä, 1 rkl hunajaa ja kanelia maun mukaan. Käytä tuotetta 5-7 päivää. Ja jos panit kokonaisen banaanin kuorineen, kuten teetä, lisäämällä vähän kanelia, niin unettomuuslääke tulee ulos..

Perinteiset parantajat väittävät, että yksi soseutettu banaani lasillisessa maitoa voi auttaa kehoa selviytymään lievistä allergisista reaktioista. Juomaa tulisi käyttää 2-3 kertaa päivässä. Ja jos lisäät vähän hunajaa tähän seokseen, saat hyvän krapula-parannuksen..

Lopuksi banaanikvassia pidetään kehon avustajana rytmihäiriöiden yhteydessä. Sen valmistamiseksi 2 kuppia hienonnettua banaanikuorta asetetaan juustoliinaan ja kaadetaan 3 litraa kiehuvaa vettä. Lisää sitten 1 rkl hapankermaa, lasillinen sokeria ja jätä 12 päiväksi. Nesteen pinnalle voi muodostua ohut kerros hometta, joka on poistettava välittömästi. 12 päivän kuluttua 1 litra kvassia voidaan kaataa ja suodattaa cheeseclothin läpi ja loput lisätä 1 litra vettä ja kolmasosa lasillista sokeria, jolloin se imeytyy vielä muutaman päivän ajan. Sinun täytyy juoda kvassia puoli lasia 2 kertaa päivässä ennen syömistä.

Sovelluksina käytetään banaanikuoria, harvemmin banaanimassaa. Ihon sisäpuoli toimii luonnollisena antiseptisenä aineena ja tanniinien ja vahan ansiosta voi estää verenvuodon. Lisäksi sen koostumuksessa olevat öljyt auttavat lievittämään kipua ja kutinaa. Siten kuorta tai massaa, joka on varovasti irrotettu siitä veitsellä, voidaan käyttää naarmuihin, hankauksiin, kovettumiin, mustelmiin, palovammoihin ja hyönteisten puremiin. Suositut reseptit viittaavat myös siihen, että banaanikuoria käytetään säännöllisesti syyliin. Tuloksen pitäisi olla näkyvissä 3-4 viikon kuluttua.

Itämaisessa lääketieteessä

Itäisessä käytännössä banaania pidetään terveellisenä tuotteena ja sitä käytetään eri tarkoituksiin. Erityistä huomiota kiinnitetään hedelmien kypsyyteen, koska tämä vaikuttaa suuresti sen lääkeominaisuuksiin. Esimerkiksi kypsymisen yhteydessä banaaniin ilmestyy proteiini, joka osallistuu syöpäkasvainten kehittymisen estämiseen. Päinvastoin, kypsymättömät banaanit sisältävät vastustuskykyistä tärkkelystä (ravintokuitua), jonka intialaiset lääkärit uskovat parantavan diabetesta..

Itäisen lääketieteen mukaan banaani on myös tehokas tapa tukkia verisuonia. Tämä hedelmä sisältää fytosteroleja, jotka auttavat alentamaan kolesterolitasoja. Yhden reseptin mukaan kaada 50 g banaanimuusia kupillisella teetä ja lisää 2 tl hunajaa. Tämä lääke tulisi juoda aamulla ja illalla..

Lisäksi itäisessä käytännössä ei ole tapana yhdistää banaania maitoon, kuten lännessä usein tehdään. Uskotaan, että tällainen yhdiste vaikuttaa negatiivisesti ruoansulatuskanavaan, voi aiheuttaa allergioita ja voi myös aiheuttaa näennäisesti täysin toisistaan ​​riippumattomia yskää ja vuotavaa nenää [14].

Tieteellisessä tutkimuksessa

Koska banaanilla on monia hyödyllisiä ominaisuuksia ja se on ruokavalion pääosa monissa trooppisissa maissa, se on jo pitkään ollut tieteellisen tutkimuksen kohteena. Tutkijat etsivät tapoja tehdä hedelmistä vastustuskykyisempiä erilaisille sairauksille sekä tutkivat sen potentiaalia lääkkeenä..

Esimerkiksi äskettäin saatiin onnistuneesti päätökseen kymmenen vuotta kestävä humanitaarinen projekti australialaisten tutkijoiden joukosta, jonka tavoitteena oli tuoda esiin banaaneja, jotka sisältävät runsaasti A-provitamiinia. sokea, koska elimistössä ei ole tätä vitamiinia. Nyt ongelma ratkaistaan ​​osittain tulevien "kultaisten" banaanien satojen ansiosta [15]. Samanaikaisesti karotenoidien tuotantomekanismeja banaaneissa tutkitaan Yhdysvalloissa [16]..

Myös Yhdysvalloissa ryhmä tutkijoita eri maista työskentelee tutkiakseen banaanista löytyvää yhdistettä - proteiinilektiiniä (BanLec). Todettiin, että tästä proteiinista voi tulla perusta virustaudeista (influenssa, hepatiitti C, HIV jne.) Vastaan. Ensimmäiset kokeet osoittivat, että se estää viruksia pääsemästä kehon soluihin, mutta samalla aiheuttaa sivuvaikutuksia ärsytyksen ja tulehduksen muodossa. Tutkijat ovat hiukan "parantaneet", ja BanLecia testataan vähitellen eläimillä ja sitten ihmisillä. [17].

Lisäksi brittiläiset tutkijat pyrkivät luomaan lääkkeitä, jotka käyttävät banaanista ja parsakaalista saatuja kuituja. Tämä lääke on tarkoitettu Crohnin tautia (maha-suolikanavan tulehduksellinen sairaus) sairastavien potilaiden hoitoon [18].

Dietetiikassa

Ravitsemusasiantuntijat suosittelevat banaania pohjukaissuolen, vatsan ja suuontelon limakalvojen tulehdussairauksiin. Se sisältyy ruokavalioon haimasairauksiin sekä joihinkin maksa- ja munuaissairauksiin..

Painonpudotukseen tähtäävien ruokavalioiden osalta suhtautuminen banaaniin on tällä alalla epäselvä. Jotkut ihmiset uskovat, että tämä hedelmä on liian korkea kaloreita eikä sitä missään tapauksessa tule sisällyttää laihduttavan henkilön ruokavalioon. Toiset päinvastoin väittävät, että vaikka banaani on runsaasti kaloreita, se ei sisällä rasvaa, joten sitä voidaan ja pitäisi käyttää, mutta kohtuullisesti..

Joka tapauksessa ruokavalion aikana on parempi syödä kypsymättömiä banaaneja, jotka sisältävät tärkkelystä, jolla ei ole vielä aikaa muuttua sokeriksi. Tällaisen hedelmän glykeeminen indeksi on vain 30 yksikköä, kun taas kypsässä banaanissa on noin 50. Siksi kypsymättömän hedelmän sulattaminen kestää kauemmin, välttää sokerin voimakasta hyppäämistä ja lisää pitoisuutta..

Kokkaamisessa

Joissakin trooppisissa maissa, joissa banaani on ruokavalion perusta, sitä ei kuluteta vain raakana tai jälkiruokana, mutta myös keitettynä, paistettuna ja paistettuna hiilen päällä. Yleensä piharatamoita käytetään lisukkeiden valmistamiseen. Afrikkalaiset lisäävät niitä viljoihin, munakkaisiin ja jopa keittoihin, ja Kiinassa banaaneja löytyy kasvisalaateista. Banaaneja käytetään kastikkeiden valmistamiseen, niistä valmistetaan pannuja, siruja, jauhoja ja ketsuppia.

Muuten, banaani voi olla kätevä myös lihaa kypsennettäessä. Kokenut kotiäidit lisäävät pannulle banaaninkuoria, jotta se olisi pehmeämpi ja hellä.

Mitä tulee banaanin yhteensopivuuteen muiden elintarvikkeiden kanssa, se yhdistyy hyvin makeisiin hedelmiin ja pähkinöihin. Jotkut ravitsemusterapeutit eivät näe banaanin sekoittamisessa maitotuotteisiin mitään houkuttelevaa, kun taas toiset pitävät tällaista tandemia mahdottomana hyväksyä. On parasta syödä banaania aterioiden välillä erillään muista aterioista..

Banaanista valmistetaan monenlaisia ​​juomia tuoreista mehuista, smoothieista ja cocktaileista teeseen, kahviin, oluen ja giniin. Meille perinteisempi mehu ja smoothie, on suositeltavaa juoda joka päivä aterioiden välillä tai liikunnan jälkeen. Victoria's Secret -ravitsemusterapeutit ja kouluttajat neuvovat valmistamaan vihreää mehua banaanista, kahdesta päärynästä, selleri-varresta, kourallisesta pinaatista, sitruunasta ja hunajasta.

Kahvin ystävät voivat mennä pidemmälle kuin lisätä banaanisiirappia juomaansa, mutta kokeilla myös tuoreita hedelmiä. Joten sinun täytyy jäähdyttää 350 ml vahvaa kahvia, lisätä 100 g jäätelöä, 1 banaani, ripaus kanelia, pieni raastettu suklaa ja lyödä kaikki sekoittimessa. Laita sitten murskattu jää lasiin ja kaada juoma.

Banaania käytetään myös alkoholijuomissa. Esimerkiksi Ugandassa sitä käytetään kansallisten juomien valmistamiseen Waragi (kotitekoinen gini). Yleensä waragi juopuu tynnyreistä erityisten pitkien olkien kautta..

Banaanista voidaan myös tehdä makea viinipohjainen cocktail. Voit tehdä tämän ottamalla 1 banaani, 2 limeä, 100 g suklaajäätelöä, 1 rkl jauhettua sokeria lasilliseen muskottipähkinäviiniä ja lisäämällä jäätä sekoituksen jälkeen.

Kosmetologiassa

Lukuisat tutkimukset osoittavat, että banaanista on hyötyä paitsi sisäelinten ja järjestelmien terveydelle myös tehokkaasti, kun sitä käytetään ulkoisesti. Tätä hedelmää käytetään aktiivisesti kosmetiikan kehittämiseen ihon ja hiusten hoitoon. Maailman kosmeettiset jättiläiset ostavat vuosittain tonnia banaaneja erilaisten voiteiden, naamioiden, voiteiden jne. Valmistamiseksi..

Banaanin uskotaan kosteuttavan ihoa, poistavan ryppyjä ja edistävän aknen torjuntaa. Kosteuttavan naamarin resepti on yksinkertainen: Sekoita puolet kypsästä banaanipuurosta 1 rkl jogurttia ja 1 rkl E-vitamiiniöljyä. Levitä puhtaille kasvoille ja huuhtele 30 minuutin kuluttua. Jos haluat tehdä ihosta joustavamman ja joustavamman, sekoita banaanikuoresta leikattu massa ja yksi keltuainen. Tätä naamiota pidetään 5 minuuttia ja pestään sitten pois. Aknen hoitamiseksi hiero vain vahingoittunutta aluetta kuoren sisäosalla ja huuhtele muutaman minuutin kuluttua vedellä.

Hiusten hoidossa banaanilla on ravitseva, kosteuttava ja vahvistava vaikutus. Vaikutuksen saavuttamiseksi ja vaikeuksien välttämiseksi sinun on noudatettava seuraavia suosituksia:

  • älä vaivaa banaania haarukalla, vaan lyö sekoittimella, kunnes saadaan homogeeninen massa, muuten kokkareet eivät pese hyvin;
  • levitä hiuksiin ennen vaahdon huuhtelemista vedellä ja vaahdota shampoolla, muuten hiukset voivat jäädä tahmeaksi;
  • älä pidä naamiota yli 20-30 minuutin ajan hiuksilla (älä anna niiden kuivua).

Reseptejä varten sinun tarvitsee vain lyödä raaka muna ja 4 rkl banaanimuusia kaavan valmistamiseksi. Kosteuttavan vaikutuksen saavuttamiseksi sekoita 3 ruokalusikallista banaani- ja avokado-sosea, raaka muna ja 2 rkl puhdistamatonta oliiviöljyä. Taistelussa hiustenlähtöä vastaan ​​on suositeltavaa yhdistää 4 rkl banaanisoseita 1 rkl merisuolan kanssa ja lisätä hieman oliiviöljyä ohuemmaksi. Tämä naamio hierotaan juuriin levittämättä hiusten koko pituutta..

Epätavanomainen käyttö

Itse banaanihedelmää käytetään yleensä melko perinteisesti, vaikka joskus banaaninkuoria käytetään nahkaisen kenkälakan sijasta tai kosmetiikkana, mutta banaaninlehdet löytävät paljon laajemman käyttötarkoituksen..

Ensinnäkin niitä käytetään koristeena erilaisissa buddhalaisissa seremonioissa ja rituaaleissa. Ne toimivat myös Intian perinteisten ruokien levyinä. Toiseksi banaanilehdistä tehdään eräänlaisia ​​sateenvarjoja sekä eräänlainen käärepaperi ruokaa varten. Kolmanneksi kasvatetaan jopa erityinen kasvilaji - tekstiilibanaani. Sen vahvaa väärää lehtipuuta käytetään kalaverkkojen, köysien ja lauttojen valmistamiseen. Lopuksi osassa Intiaa banaanilehtiä käytetään edelleen wc-paperin sijaan..

Banaanin vaaralliset ominaisuudet ja vasta-aiheet

Kuten mikä tahansa muu elintarvike, jolla on yleinen positiivinen vaikutus kehoon, banaani voi joissakin tilanteissa tuottaa päinvastaisen vaikutuksen. Tämä ei tarkoita sitä, että se on suljettava kokonaan pois ruokavaliosta, mutta tietyissä olosuhteissa tämän hedelmän kulutusta tulisi rajoittaa..

  • Banaani poistaa aktiivisesti nestettä kehosta, minkä seurauksena veri sakeutuu ja sen virtaus elimiin ja kehon osiin vähenee. Siksi suonikohjuista kärsiviä ihmisiä, miehiä, joilla on erektio-ongelmia, ja potilaita, joilla on tromboflebiitti, ei pidä viettää banaanien syömisen yhteydessä..
  • Beetasalpaajien käyttö sydänsairauksiin lisää merkittävästi kaliumpitoisuutta kehossa, joten sinun ei pitäisi syödä suuria määriä banaaneja, joissa on runsaasti tätä mineraalia, etenkin epäterveellisissä munuaisissa..
  • Suuria määriä banaaneja ei suositella ärtyvän suolen oireyhtymään, koska ne voivat aiheuttaa turvotusta.
  • Hallitsematon banaanien käyttö on vasta-aiheista liikalihavilla ihmisillä.
  • Diabetesta sairastavien on oltava varovaisia ​​banaaneja valittaessa. On parasta syödä hieman kypsymättömiä hedelmiä, koska kypsyessään niiden sisältämät monimutkaiset hiilihydraatit (tärkkelys ja kuitu) muutetaan hiilihydraateiksi, joilla on korkea glykeeminen indeksi.

Olemme keränneet tässä kuvassa tärkeimmät kohdat banaanin eduista ja mahdollisista vaaroista, ja olemme erittäin kiitollisia, jos jaat kuvan sosiaalisissa verkostoissa linkin avulla sivullemme:

Mielenkiintoisia seikkoja

Alueet, joilla banaanit kasvavat, sijaitsevat yhdellä ilmastovyöhykkeellä, joka ympäröi maapalloa, ja on saanut leikkisän nimen "banaanivyö". Monissa näistä maista banaanin merkitys ei ole huonompi kuin meidän leipämme, mutta Ugandaa ja Burundia pidetään johtajina tämän hedelmän kulutuksessa, jossa tilastojen mukaan jokainen syö noin 200 kg vuodessa..

Mutta Filippiineillä banaaneja ei vain syöty, vaan ne ansaitsevat myös hyvää rahaa. Gokusen-lajike kasvatettiin ottamalla 100 muusta lajikkeesta paras, joten tämä hedelmä on aromaattisempi ja makeampi kuin muut. Sitä kasvatetaan 500 m merenpinnan yläpuolella ekologisesti puhtaalla maalla. Yksi hedelmä painaa noin 200 g ja maksaa 6 dollaria.

Luonnollisesti trooppisten maiden asukkaat, jotka kasvattivat ja kuluttivat banaaneja tuhansien vuosien ajan, eivät voineet olla ottamatta käyttöön tämän hedelmän kuvaa kulttuurissaan ja kielellään. Esimerkiksi jos maassamme, kun kaikki menee hyvin, he sanovat "kuin kellokoneisto", Intiassa he sanovat "se menee kuin banaaninahka". On myös monia afrikkalaisia ​​sananlaskuja, joissa esimerkiksi banaania tai sen lehtiä verrataan ihmiseen: "vanha banaanilehti oli myös kerran nuori ja vihreä" tai "lapsi, joka synnytti lapsen, on kuin banaanipuu, joka murtui hedelmien painon alla"..

Jos trooppisissa maissa banaania on kohdeltu pitkään suotuisasti, niin ei voida sanoa Euroopasta. Esimerkiksi Saksassa 30-luvulla. 1900-luvulla eksoottiset hedelmät leimattiin "isänmaattomiksi". Asia on, että banaanien tuontiin käytettävät rahat suunnattiin muihin tarpeisiin. Tämän piilottamiseksi lääkäreiden koko maassa oli pakko noudattaa käskyjä puhuakseen banaanin kauheasta vaarasta. Hedelmäkaupoissa oli julisteita "Patriotit syövät saksalaisia ​​omenoita".

Nykyään banaaneja myydään aktiivisesti kaikkialla maailmassa, ja markkinoijat eivät kyllästy keksimään uusia tapoja lisätä myyntiä. Joten yhdestä Yhdysvaltain supermarketeista voit ostaa ylikypsiä banaaneja liitteenä olevan banaanileivän reseptin kanssa. Ja Koreassa he keksivät pakkauksen, joka sisälsi seitsemän eripituista banaania (vielä vihreästä syötäväksi valmiiksi). Ajatuksena on, että hedelmät kypsyvät vähitellen ja ostamalla tällaisen sarjan asiakas saa kypsän banaanin joka päivä.

Banaani löytää heijastuksensa maailman kulttuurista. Hänelle on omistettu muistomerkkejä (Yhdysvalloissa, Australiassa, Kanadassa, Norjassa), museoita avataan (Australiassa, Yhdysvalloissa, Saksassa), ja 10. huhtikuuta ihmiset juhlivat tätä hedelmälle omistettua päivää. Lisäksi banaaneista laulettiin kappaleita (esimerkiksi Louis Priman "Meillä ei ole banaaneja" tai Jake Owenin "Vihreitä banaaneja"), niistä kirjoitettiin lasten runoja, ne kuvattiin usein asetelmissa. Viime aikoina on esiintynyt taiteilijoita, kuten hollantilainen Stefan Bruchet, joka tekee banaanihedelmistä todelliset taideteokset..

Kasvitieteellinen kuvaus

Banaani on banaaniperheen (latinalainen musaceae) suuren monivuotisen yrtin banaani- (latina musa) hedelmä. Vaikka jokapäiväisessä elämässä ja ruoanlaitossa olemme tottuneet ajattelemaan banaaneja vain hedelminä, kasvitieteilijät luokittelevat ne marjoiksi. Nämä epätyypilliset marjat kuuluvat vehnän, riisin, maissin ja perunoiden ohella maailman tärkeimpiin viljelykasveihin. Tilastojen mukaan ihmiset ympäri maailmaa syövät noin sata miljardia banaania vuodessa [1].

nimen alkuperä

Mitä tulee tieteelliseen termiin Musa, sen alkuperästä on kaksi versiota. Ensimmäisen mukaan se on lainattu arabian kielestä, jossa sana mauz (arabialainen موز) tarkoittaa banaania. Toisen version mukaan latinankielinen nimi annettiin kreikkalaisen renessanssin kasvitieteilijän Antonio Muse kunniaksi. Itse sanasta "banaani" se kuulostaa samalla tavalla useimmilla nykyaikaisilla eurooppalaisilla kielillä. Todennäköisesti alun perin portugalilaiset tai espanjalaiset ottivat sen käyttöön Länsi-Afrikan kielestä Wolof, jossa se lausutaan - banaani [2].

Historia

Lukuisat banaanin alkuperää tutkijat ovat yhtä mieltä siitä, että Malaijan saaristo ja Oseania olivat tämän hedelmän syntymäpaikka. Tutkijat uskovat, että ihmiset alkoivat kasvattaa banaaneja siellä ihmisravinnoksi 5. vuosituhannella eKr. Ja jotkut jopa väittävät, että banaania viljeltiin Papua-Uudessa-Guineassa (Oseania) jo 8. vuosituhannella eKr. [3]

Tähän asti kiistat banaanien esiintymisajasta Afrikassa eivät ole vähentyneet. Jotkut tutkijat ovat vakuuttuneita siitä, että banaaneja on kasvatettu Madagaskarilla noin 3000 vuotta. Voimakkaammat todisteet viittaavat kuitenkin siihen, että nämä hedelmät ilmestyivät Afrikan saarella vasta vuosina 400-600 jKr. Noin samaan aikaan banaanit levisivät ympäri Lähi-itää, ja Kiinassa ne ilmestyivät hieman aikaisemmin - noin 200 jKr., Vaikka ne onnistuivat saamaan suuren suosion vasta 1900-luvulla [4]..

Kiitos portugalilaisten merimiesten, jotka löysivät makeat keltaiset hedelmät Afrikasta, banaaniviljelmät ilmestyivät Kanariansaarille, ja sieltä nämä hedelmät avasivat tien Karibian, Keski- ja Etelä-Amerikan maihin. Pohjois-Amerikan mantereella keltaiset hedelmät sisällytettiin paikallisten asukkaiden ruokavalioon vasta 1800-luvun jälkipuoliskolla..

Sama kohtalo kohtasi banaania Euroopassa. Viktoriaanisen aikakauden alkuun asti banaanit eivät olleet kovin kysyttyjä, vaikka ne tunnettiin jo vanhassa maailmassa (legendojen mukaan niiden suuri maku iski Aleksanteri Suurta, joka toi ne Intiasta). Uusi kiinnostus banaaneja kohtaan nousi 1800-luvulla Hampurissa, Saksassa, jossa merimiehet toivat tämän merentakaisen hedelmän ja pyyhkäisi ympäri Eurooppaa. Ranskalaiset pitivät erityisesti uudesta herkusta. Lisäksi Pariisissa banaanista on tullut kiinteä symboli salon-elämästä..

Venäjän osalta banaanien aktiivinen tuonti alkoi Nikita Hruštšovin johdolla. Luonnollisesti ei tarvitse puhua näiden hedelmien yleisestä saatavuudesta, mutta suurissa kaupungeissa ne ilmestyivät ajoittain hyllyille. Kuitenkin 60-luvulla. Neuvostoliiton suhteet yhteen trooppisten hedelmien kahdesta päätoimittajasta, Kiinaan, heikentyivät. Ja toinen toimittajavaltio, Vietnam, oli sodassa, joten banaanien tuonti käytännössä loppui. 70-luvulla. Leonid Brežnev on perustanut hedelmien tuonnin Afrikasta ja Latinalaisesta Amerikasta.

Mielenkiintoista on, että toisin kuin aikamme, jolloin keltaista makeaa banaania voi ostaa melkein mistä päin maailmaa tahansa, ennen kuin trooppisten hedelmien makeaa lajiketta ei ollut mahdollista nauttia kaikkialla. Ei kaikissa maissa, joissa banaaneja kasvatettiin, ne sopivat syömään raakana. Ja maku voi olla huomattavasti erilainen.

1800-luvulla onnekas sattuma auttoi kuitenkin levittämään makeita banaanihedelmiä ympäri maailmaa. Vuosisadan alussa ranskalainen kasvitieteilijä ja kemisti Jean-François Pouillat toi Martiniquesta Jamaikalle erilaisia ​​banaaneja, jotka myöhemmin nimettiin Gros Micheliksi [5]. Tämä makea trooppinen hedelmä sai nopeasti suosiota paikallisten keskuudessa, ja ensimmäisten jäähdytyskammioiden saapuessa Jamaika alkoi toimittaa ensimmäiset suuret banaanilähetykset muihin maihin. Niinpä Gros Michel saavutti vähitellen maailmanlaajuisen maineen..

Lajikkeet

Banaanien lajit ja lajikkeiden monimuotoisuus ovat hämmästyttäviä. Syötäviä hedelmiä tuottavien kasvien lisäksi on koriste- ja villibanaaneja. Suoraan syötävät banaanilajikkeet jaetaan perinteisesti jälkiruokaan (makealla massalla) ja plantaaneihin (jossa on kova, tärkkelyspitoinen ydin). Ensimmäiset syödään yleensä raakana tai kuivattuina, kun taas jälkimmäiset vaativat lämpökäsittelyä tai niitä käytetään karjan rehuna..

Mielenkiintoista on, että melkein kaikki syötäväksi tarkoitettujen banaanien lajikkeet, joita nykyään kasvatetaan, ovat yhden kultigeenin lajikkeita - viljelty kasvi, jolla ei ole analogia luonnossa. Joskus luonnonvaraisilla banaaneilla on visuaalinen samankaltaisuus tuttujen keltaisten puolikuiden kanssa, mutta niiden sisällä on täynnä siemeniä, ja pienellä määrällä massaa on epämiellyttävä maku..

Syötyjen banaanien osalta melkein kaikki olemassa olevat lajikkeet ovat muunnelmia ihmisen kasvatetusta hybridistä. Kasvattajien työ mahdollisti hyvien makuominaisuuksien ja vaaditun vastustuskyvyn sairauksia ja tuholaisia ​​vastaan. Kun otetaan huomioon, että kasvi lisääntyy vegetatiivisesti, kaikilla nykyisin kasvavilla banaaneilla on sama esiaste..

Edes tällainen huolellinen työ ei kuitenkaan takaa hedelmien turvallisuutta. Esimerkiksi jo mainittu Gros Michel -lajike, kiistaton maailmanlaajuisten toimitusten johtaja, tuhoutui lähes kokonaan 1900-luvun puolivälissä taudista nimeltä Panaman sieni. Sen jälkeen tutkijat kehittivät uuden lajikkeen - Cavendishin, joka löytyy nyt myymälähyllyiltä ympäri maailmaa..

Epätavallisista banaaneista erotetaan jo kuvatun villin lisäksi myös punainen Cavendish, jolla on vastaavan värisen ihon lisäksi kermamainen maku vadelma-muistiinpanojen kanssa. Jaavan saarelta löytyy sininen banaani, ja Floridassa ja Havaijilla kasvavat Ae Ae-banaanit, jotka ulkonäöltään (tummanvihreän ja vaaleanvihreän raidan vuorottelu) muistuttavat enemmän kesäkurpitsaa [6]. Lisäksi niin kutsuttu "vauvan banaani" on suosittu monissa maailman maissa, myös meidän. Kuten nimestä voi päätellä, nämä ovat pieniä banaaneja (korkeintaan 12 cm), ohut kuori ja kermainen liha. Ne ovat yleensä makeampi kuin tavalliset hedelmät..

Kasvavat ominaisuudet

Päinvastoin kuin yleisesti uskotaan, banaanihedelmä ei kasva palmupuulla, vaan saman nimisellä yrtillä, jota muuten pidetään bambun ohella maailman korkeimpana yrtinä. Lehdet, jotka menevät päällekkäin spiraalissa, josta muodostuu väärä runko, saavuttavat toisinaan 12 metrin korkeuden. Lehtien väri vaihtelee banaanin tyypin ja lajikkeen mukaan (täysin vihreä, kaksivärinen - karmiininpunainen tai täplikäs - ruskealla täplällä). Kehityksen aikana banaani irtoaa vanhat lehdet, ja väärän rungon sisään ilmestyy uusia versoja..

Banaanin kukinta alkaa 8-10 kuukautta istutuksen jälkeen. Maan alta runko itää rungon läpi muodostaen monimutkaisen kukinnan, joka koostuu kolmesta kukkatasosta: ylhäällä ovat hedelmiä muodostavat naaraskukat, alapuolella ovat biseksuaalit ja jopa alapuolella ovat uros. Pölytys tapahtuu lepakoiden, lintujen ja pienten nisäkkäiden ansiosta. Useista sadoista banaaneista kehittyy yleensä yhdestä kukinnosta. Hedelmien väri, muoto ja maku riippuvat lajikkeesta..

Banaanien luonnollinen elinympäristö sijaitsee trooppisilla ja subtrooppisilla alueilla. Kasvit tarvitsevat korkeaa kosteutta, ja optimaalinen lämpötila vaihtelee välillä 25-36 ° C. Lisäksi banaanit kasvavat parhaiten happamassa maaperässä, jossa on runsaasti typpeä, kaliumia ja fosforia..

Venäjän alueella banaaneja viljellään vain Sotšin läheisyydessä, mutta alhaiset talvilämpötilat eivät salli hedelmien kypsymistä kokonaan. Tyypillisesti noin 16 ° C: n lämpötilassa trooppisen hedelmän kasvu hidastuu ja 10 ° C: ssa se pysähtyy. Pitkä oleskelu epäedullisissa olosuhteissa voi johtaa kasviin kuolemaan.

Venäjän sopimattomasta ilmastosta huolimatta syötäviä hedelmiä sisältävää banaania voidaan kasvattaa talossasi tai jopa huoneistossa, jos noudatat tiettyjä ehtoja:

  1. 1 sinun on valittava kääpiölajikkeiden taimet (esimerkiksi Musa Super Cavendish Dwarf tai Musa Cavendish Dwarf), joiden korkeus on enintään 1,5-2 metriä;
  2. 2 trooppisen kasvin paras sijainti on kirkkain paikka;
  3. 3 banaania tarvitsee runsaasti kastelua ja korkea ilmankosteus, jos sitä ei ole täysin varmistettu huoneistossa, lehdet tulisi suihkuttaa säännöllisesti.

Lisäksi on suositeltavaa ruokkia banaania kahden viikon välein sekä siirtää se ajoissa. Viite siitä, että kasvi on kypsä suurempaa astiaa varten, ovat yleensä juuret, jotka tulevat näkyviin viemärireikistä. Banaani alkaa yleensä kantaa hedelmää, kun se on saavuttanut 30-50 litran ruukuihin sopivan koon..

Valinta ja varastointi

Banaanit kerätään yleensä kypsymättöminä ja kuljetetaan sitten jäähdytetyissä kammioissa ympäri maailmaa. Tämän hedelmän kauneus on kuitenkin se, että se kypsyy jopa oksasta kynittyään. Kun valitset banaaneja, sinun on aloitettava tavoitteestasi. Jos aiot syödä tai käyttää hedelmää seuraavien 1-2 päivän aikana, voit käyttää banaaneja, joiden kuoressa on ruskeita pisteitä. Nämä hedelmät ovat kypsiä ja valmiita syötäväksi. Ruskeat tai mustat täplät osoittavat kuitenkin ylikypsää ja hedelmien mätänemisen alkua..

Luonnollisesti sinun on tarkistettava, että banaanikuori on kiinteä, ilman näkyviä vaurioita. Liian pehmeä ydin tai vaaleanruskeat täplät siinä ovat merkki ylikypsyydestä. Jos tarvitset banaaneja tulevaa käyttöä varten, voit ottaa hedelmiä vihertävällä kuorella. Voit käyttää niitä myös tässä muodossa, mutta niillä on viskoosimpi ja vähemmän makea maku, joten on parempi antaa niiden kypsyä..

Banaanien varastoinnissa kypsille hedelmille sopiva lämpötila on 7-10 ° C ja kypsille 12-14 ° C. Banaaneja ei kannata pitää jääkaapissa, koska matalissa lämpötiloissa kuori muuttuu nopeasti mustaksi (vaikka sillä ei ole erityistä vaikutusta makuun). Muuten Internetissä levinnyt neuvo - kääriä banaanin hännät elintarvikekalvoon pidempään varastointiin - ei ole kovin tehokasta käytännössä..

Sairaudet ja tuholaiset

Kasvattajien pitkän ja huolellisen työn tuloksena oli Cavendish-lajikkeen jalostus, jolla on erinomaiset makuominaisuudet, hyvä saanto ja sietää täydellisesti kuljetusta. Kaikista sen eduista huolimatta on kuitenkin tiettyjä haittoja, joista tulee avain lajikkeen elinkelpoisuuden kannalta. Ensinnäkin tämä on laitoksen kyvyttömyys kehittää puolustusmekanismeja sairauksia vastaan..

Tosiasia on, että syötäviä banaanihedelmiä voidaan saada vain kasveista, jotka on lisätty vegetatiivisesti (istuttamalla verso). Mutta tässä tapauksessa banaani lakkaa kehittymästä ja sopeutumasta ympäristöön, ja toisaalta saamme aina saman korkealaatuisen ja maukkaan sadon, ja toisaalta olemme alttiita taudeille..

Jalostajien kasvama Gro Michel -lajike putosi samaan ansaan. 1900-luvun puolivälissä häntä hyökkäsi niin kutsuttu "Panaman tauti" TR1 (Tropical Race 1 -sieni), mikä johti Gros Michelin laajamittaisen viljelyn lopettamiseen. Cavendish-lajikkeen viljelyssä tutkijat ottivat huomioon taudin ominaisuudet ja tekivät "uudesta" hedelmästä vastustuskyvyn. Hedelmiä infektoivat organismit kehittyivät kuitenkin edelleen. Tämän seurauksena "Panama-taudin" TR4: n mutatoidut lajit vaarantivat Cavendishin tulevan kohtalon.

Banaania ei kuitenkaan vielä uhata täydellinen katoaminen. Tutkijat jatkavat tutkimusta ja yrittävät tuoda uuteen lajikkeeseen yhden Indonesian luonnon banaanin geenistä, joka selviytyy hyvin nykyisistä TR-sairauksista. Tätä prosessia hidastaa kuitenkin hieman se, että valikoivaan valintaan tarvitaan siemeniä, ja ne ovat erittäin harvinaisia ​​syötävissä banaaneissa..

Panaman taudin lisäksi banaani on altis pyöreiden matojen ja mustaherkkujen hyökkäyksille. Ongelmia voi syntyä myös bakteeritaudista moko tai sigatoka-sienestä, mutta banaanintuottajat ovat oppineet selviytymään näistä epäonnista kemiallisten tekijöiden ansiosta..

  1. Seitsemän suurimman myytin banaaneista, lähde
  2. Banaani, lähde
  3. Boyd W., Lentfer C. "Banaaniviljelyn antiikin jäljittäminen Papua-Uudessa-Guineassa." Australian ja Tyynenmeren tiedesäätiö. 18. syyskuuta 2007.
  4. Banaanin historia, lähde
  5. Jamaikan banaanit ja plantainit, lähde
  6. 7 banaanilajiketta, lähde
  7. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  8. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  9. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  10. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  11. 11 todistettua banaanien hyötyä, lähde
  12. Banaanien hyödyt ja terveysriskit, lähde
  13. Bhowmik D., Duraivel S., Umadevi M.Banaanin perinteinen ja lääkinnällinen käyttö. Journal of farmakognosy and phytochemistry. Osa 1, numero 3, lähde
  14. Ayurvedan perusperiaatteet, lähde
  15. Dale J.Kullan banaanit, jotka sisältävät runsaasti A-vitamiinia, Queenslandin teknillinen yliopisto. 7. heinäkuuta 2017, lähde
  16. Banaanien parempi tuntemus voi auttaa estämään sokeutta. American Chemical Society, 20. huhtikuuta 2016, lähde
  17. Voisiko banaanista valmistettu lääke taistella monia tappavia viruksia vastaan? Michiganin yliopiston terveysjärjestelmä, 22. lokakuuta 2015, lähde
  18. Banaaniranhakuitu voi hoitaa Crohnin tautia. Liverpoolin yliopisto, 25. elokuuta 2010, lähde

Minkä tahansa materiaalin käyttö on kiellettyä ilman kirjallista ennakkosuostumustamme..

Hallinto ei ole vastuussa yrityksistä soveltaa reseptejä, neuvoja tai ruokavaliota, eikä se myöskään takaa, että määritetyt tiedot auttavat eikä vahingoita sinua henkilökohtaisesti. Ole varovainen ja ota aina yhteyttä sopivaan lääkäriin!