Mitä vitamiineja ja kivennäisaineita löytyy tomaateista

Tomaatti on yökerhon perheen kasvin hedelmä. Se tarjoillaan raakana, haudutettuna, purkitettuina tai kuivattuina yksin tai osana kaikenlaisia ​​ruokia. Kasvia arvostetaan paitsi sen epätavallisesta mausta, mutta myös sen hyödyllisistä ominaisuuksista. Mitä vitamiineja löytyy tomaateista? Selvitetään se.

Sävellys

Tomaatti on vähäkalorinen tuote, minkä vuoksi sitä käytetään usein ruokavaliossa. 100 grammassa vaaleanpunaista, keltaista tai punaista massaa, enintään 24 kcal. Tämä on sadasosa aikuisen energiantarpeesta..

Tomaatin vitamiineja löytyy valtavia määriä. Lisäksi hedelmät ovat 94% puhdasta vettä. Niissä on runsaasti antioksidantteja ja happoja, jotka ovat erittäin hyödyllisiä keholle..

Vitamiinipitoisuus taulukko tomaateissa
VitamiinitVitamiinien määrä 100 g: ssa tuotetta, mg
B-vitamiini60,1
B-vitamiiniviisi0,1
A-vitamiini0,25
E-vitamiini0.5
B-vitamiini30.6
C-vitamiini12

Tomaattien mineraalikoostumus ei ole yhtä rikas. Tärkeimpiä ovat kupari, kalsium ja kalium..

Tomaattimineraalipöytä
MineraalitMineraalien määrä 100 g: ssa tuotetta, mg
Fluori0,002
Kupari0,1
Sinkki0,2
Seleeni0,2
Rauta0,3
Natriumviisi
Kalsiumkymmenen
Magnesiumyksitoista
Fosfori24
Kalium237

Orgaanisen koostumuksen osalta tomaatit sisältävät vettä (93,5 mg / 100 g), ravintokuitua (3,8 / 100 g), proteiineja (0,6 / 100 g) ja hiilihydraatteja (4,2 / 100) d). Ne sisältävät puolet A-vitamiinin normista ja 70% askorbiinihapon päivittäisestä normista.

Etu

Kypsä tomaatti vaikuttaa myönteisesti kehoon:

  • parantaa näkemystä;
  • suojaa verisuoni- ja sydänsairauksilta;
  • lievittää väsymystä, stimuloida serotoniinin ja tyramiinin tuotantoa;
  • estää ripulin ja ateroskleroosin kehittyminen.

Tomaatit auttavat raskaana olevia naisia ​​selviytymään varhaisen toksikoosin oireista, poistamaan pahoinvoinnin ja oksentelun. Hedelmät puhdistavat suoliston ja lievittävät ummetusta. Tomaatit ovat erittäin hyödyllisiä vanhuksille. Lykopeeni (luonnollinen antioksidantti) estää DNA-mutaatiota ja syöpäsolujen lisääntymistä.

Hedelmä sisältää kromia. Se vähentää nälkää ja sitä suositellaan ylipainoisille. Tomaatit sisältävät vähintään kaloreita ja enintään kuitua. Viimeinen komponentti antaa täyteyden tunteen pitkäksi aikaa. Orgaaniset hapot nopeuttavat ruoansulatusta.

Koliini lisää hemoglobiinia ja huuhtelee vaarallisen kolesterolin. Se auttaa torjumaan sairauksia aiheuttavia bakteereja ja normalisoi verenpainetta. Säännöllisellä käytöllä se parantaa verensokeritasoja diabeetikoilla. Tuoretta puristettua tomaattimehua on runsaasti rautaa, kaliumia, kalsiumia, magnesiumia ja luonnollisia happoja. Nämä aineet normalisoivat kehon aineenvaihduntaa..

B-vitamiinit ovat mukana hermoston, lihaskudoksen ja maksan metabolisissa prosesseissa. Ne palauttavat solut ja rikastavat niitä hapella, normalisoivat lisääntymistoimintaa.

Vaaleanpunaiset hedelmät sisältävät seleeniä. Aine parantaa henkistä kapasiteettia, parantaa immuniteettia ja vähentää suoliston polyyppien kehittymisen riskiä. Ennaltaehkäisevästi voit syödä 1-2 hedelmää viikossa.

Tomaatit ovat nuoruuden lähde. Ne sisältävät karoteenia. Tällä elementillä on antioksidanttivaikutus ja hidastaa ikääntymistä. Punainen ja kypsä hedelmä on kyllästetty karoteenilla enemmän kuin muut..

Haudutettu tomaatti on terveellistä ruokaa yhden vuoden ikäiselle lapselle. Yli 2-vuotiaat lapset saavat tuoreita tomaatteja. Ota heidät ruokavalioon vähitellen.

Tuotteen eduista huolimatta tomaateilla on vasta-aiheita kulutukseen. Kasvin vihreät tomaatit, varret ja lehdet sisältävät solaniinia. Se heikentää aineenvaihduntaa ja vahingoittaa maksaa. Iholle joutuessaan aine voi aiheuttaa kehon lämpötilan nousun, allergisen reaktion ja kutinaa..

Aurinkokuivatut tomaatit sisältävät paljon oksaalihappoa. Liiallisesti kulutettuna syntyy vatsavaivoja. Suolatut marjat kyllästetään natriumkloridilla. Se aiheuttaa nesteen kertymistä ja turvotusta.

Marinoitu tomaatti aiheuttaa kivien muodostumista virtsarakossa ja munuaisissa (varsinkin kun yhdistetään perunoiden kanssa). Kolmannen kolmanneksen lasten ja raskaana olevien naisten tulee olla varovaisia ​​kotitehtävissä. Tomaatit tulisi sulkea kokonaan pois ruokavaliosta, kun:

  • kihti;
  • niveltulehdus;
  • sappikivitauti;
  • munuais- ja maha-suolikanavan sairaudet akuutissa vaiheessa;
  • yksilöllinen suvaitsemattomuus.

Varastointi

Tomaatit pilaantuvat nopeasti. Paras paikka tuoreiden hedelmien säilyttämiseen on jääkaappi tai kosteassa ja pimeässä huoneessa. Vaaditut varastointiolosuhteet - korkea kosteus ja vakaa matala lämpötila.

Täysin kypsiä tuoreita hedelmiä säilytetään enintään 1 viikko. Vihertävät tomaatit kestävät paljon kauemmin (2-3 viikkoa). Nopeuta niiden kypsymistä asettamalla hedelmät muovipussiin yhdessä omenan tai banaanin kanssa..

Tomaatit ovat runsaasti vitamiineja ja kivennäisaineita. Kohtuullisella ja säännöllisellä käytöllä ne vahvistavat kehoa ja säilyttävät kauneutensa monien vuosien ajan. Ravitsemusterapeutit sanovat: aikuisen riittää syödä 300 g hedelmiä päivässä.

Tomaatit

Tomaatti (tomaatti) on Solanaceae-suvun ruohokasvi, jota kasvatetaan vihannesten kasvina. Hänen kotimaansa on Etelä-Amerikka, jossa luonnonvaraisia ​​lajikkeita löytyy vielä tänään. Nimi "tomaatti" tulee lauseesta "pomo d'oro", joka tarkoittaa italiaksi "kultaista omenaa". Tomaatteja pidettiin pitkään (1700-luvulle saakka) syötäväksi kelpaamattomina, joten eurooppalaiset puutarhurit viljelivät niitä yksinomaan eksoottisena koristekasvina. Tomaatti tunnustettiin vihanneskulttuuriksi vasta 1700-luvulla tiedemiehen AT Bolotovin ansiosta, joka onnistui saavuttamaan hedelmien täydellisen kypsyyden kypsymis- ja taimenmenetelmällä.

Tomaatteja pidetään nykyään yhtenä maailman kysytyimmistä viljelykasveista, joita käytetään laajalti elintarviketeollisuudessa..

C-vitamiinipitoisuuden suhteen tomaatit jakavat ensimmäisen sijan mustaherukoiden ja sitrushedelmien kanssa. Ne stimuloivat munuaisia, poistavat toksiineja, toksiineja, nopeuttavat aineenvaihduntaprosesseja, lievittävät turvotusta, lievittävät ummetusta, turvotusta, taistelevat anemiaa, matalan happamuuden aiheuttavaa gastriittia, yleistä huonovointisuutta, korkeaa kolesterolitasoa.

  • Kasvitieteellinen kuvaus
  • Kemiallinen koostumus
  • Hyödyllisiä ominaisuuksia
  • Lääkärit kieltävät
  • Tomaattiluokitus
  • Määrittelemätön tai determinantti
  • Valintaperusteet ja säilytys
  • Sovellus perinteisessä lääketieteessä
  • Edut iholle
  • Tuotos

Kasvitieteellinen kuvaus

Kulinaarisen luokituksen mukaan tomaatti on vihannes ja kasvitieteellinen marja.

Suuren kysynnän takia on kasvatettu monia tuotevalikoimia, jotka eroavat toisistaan: muodon (sydämen muotoinen, litistetty, pyöreä, pitkänomainen), värin (keltainen, oranssi, vaaleanpunainen, punainen, violetti, kastanjanruskea), pinnan luonteen (keskihopea, vahvasti uurrettu, sileä), hieman uurrettu), paino (0,02 kg - 1 kg / 1 hedelmä), kasvukauden kesto (hyvin varhainen, varhainen, keskiaikainen, myöhäinen, hyvin myöhäinen).

Tomaatilla on monopodiaalinen (sauva) juuristo, joka sijaitsee maaperän ylemmissä kerroksissa. Varsi peitetty karvoilla, pystyssä tai makaamassa.

Kasvin korkeuden mukaan viljelmä on jaettu seuraaviin tyyppeihin: kääpiö (enintään 30 cm), matala (30-50 cm), keskikokoinen (50-90 cm), korkea (90-150 cm), erittäin korkea (yli 150 cm).

Lehdet koostuvat lohkoista, vuorotellen. Kukinto - racemose curl, lajikkeesta riippuen, se voi olla monisilmäinen, mutkaton tai yksinkertainen.

Hedelmä on vetinen, mehukas marja, jossa on pieniä siemeniä, jotka ovat kolmion muotoisia. Tomaatin pinta, muoto ja koko riippuvat suuresti kasvuolosuhteista. Epäedullisten tekijöiden vuoksi marja menettää kylkiluunsa, pyöristyy, pienenee kooltaan suhteessa lajikkeen tavallisiin parametreihin.

Tomaatinsiemenet ovat elinkelpoisia 5-7 vuotta.

Mielenkiintoista on, että kasvin kasvukauden kesto riippuu alueen alueellisesta sijainnista. Kun istutetut pellot liikkuvat etelästä pohjoiseen, kypsyminen pidentyy. Tämän seurauksena itävyysjakson muutos voi olla 30 päivää..

Kemiallinen koostumus

Tomaatit eivät sisällä tärkkelystä ja kolesterolia, niissä ei ole käytännössä mitään rasvaa, kuten sokeria, ravintokuitua. Perinteisesti kurkkua pidetään vetisimpänä vihanneksena, kun taas tomaatti ei ole millään tavalla sitä huonompi (95,28 g vettä on väkevöity 100 g: aan tuotetta), joten sitä suositellaan käytettäväksi laihduttamiseen tarkoitetuissa ruokavalioissa. Tomaatit sisältävät antioksidanttia (lykopeenia), joka estää DNA-mutaatiot ja syöpäsolujen kasvun. Ihmiskehossa se imeytyy kasvirasvoihin (öljy).

Energia-arvo 100 grammaa tuotetta kohti:

  • keltaiset tomaatit, raaka - 15 kcal;
  • oranssit tomaatit, raaka - 16 kcal;
  • punaiset tomaatit, raaka - 18 kcal;
  • kirsikkatomaatit, raaka - 27 kcal.

Energiasuhde B: W: Y on 12%: 9%: 84%.

Hedelmät sisältävät antosyaaneja, absisiinihappoa, steroleja, triterpeenisaponiineja ja lehdet sisältävät eteeristä öljyä ja glykoalkaloideja (tomaatti, tomatidiini).

Aldehydit (furfuraali, bentsaldehydi) ja haihtuvat alkoholit (isovaleriini, isobutyyli) antavat tomaateille tyypillisen aromin, ja värin antavat fenolit, antosyaanit, antoksantiinit, lykopeeni ja karoteeni.

Taulukko numero 1 "Tomaattien ravintoarvo tyypin mukaan"
KomponentitSisältö 100 grammassa tuotetta, grammaa
KeltainenOranssiPunainen"Kirsikka"
Vesi95,2894,7894.5293.4
Hiilihydraatit2.983.183.893.84
Proteiini0,981.160,881,2
Ravintokuitu0.60.81.10,81
Tuhka0,40.590,40,4
Orgaaniset hapot (oksaali-, meripihka-, viinihappo-, sitruuna-, omenahappo)0.60.60.60.6
Mono- ja disakkaridit3.53.22.632.01
Rasvat0,280,180,22.02
Lykopeeni--2,5732.16
Luteiini + zeaksantiini--0.1230,08
Taulukko numero 2 "Tomaattien kemiallinen koostumus tyypin mukaan"
NimiRavinteiden pitoisuus 100 grammassa tuotetta milligrammoina
KeltainenOranssiPunainen"Kirsikka"
Vitamiinit
Askorbiinihappo (C)9.015.013,724.0
Niasiini (B3)1.1790,5930,5940,49
Pantoteenihappo (B5)0.120,1860,089-
Pyridoksiini (B6)0,0560,0590,0780,1
Riboflaviini (B2)0,0470,0340,0190,039
Tiamiini (B1)0,0410,0460,0370,06
Foolihappo (B9)0,0310,0290,0150,0113
Beetakaroteeni (A)-0,0750,4491,2
Koliini (B4)--6,7-
Tokoferoli (E)--0.540,40
Betaiini--0,1-
Fylokinoni (K)--0,0079-
Makroelementit
Kalium258,0212,0237,0290,7
Fosfori36,030,025,027,0
Kalsium11.06.09.014.3
Natrium23.041,06.039,0
Magnesium11.09.010.020.1
Kloori--56,061,0
Rikki--11.011.0
Hivenaineet
Rauta0,490,460,260,9
Sinkki0,280,130,180,2
Mangaani0.110,0880,1140,14
Kupari0,0110,0620,0590.112
Seleeni0,00040,00040,00040,0004
Fluori0,020,020,0230,0201
Molybdeeni0,0070,0070,0070,007
Koboltti0,0050,0050,0050,005
Jodi0,0020,0020,0020,0021
Boori0,1150,1150,1150,115
Kromi---0,005

Maailmassa kasvatetaan vuosittain yli 60 miljoonaa tonnia tomaatteja, 44 miljoonaa tonnia banaaneja ja 36 miljoonaa tonnia omenoita. Suurimmat vihannesviljelmien alueet ovat keskittyneet Kiinaan, jossa kasvin viljelymäärä on 16% maailman kokonaistuotannosta. Mielenkiintoista on, että tomaatit sisältävät "onnehormonia" serotoniinia, joka parantaa mielialaa, ja suurin osa askorbiinihaposta keskittyy siementen ympäristöön..

Mielenkiintoista on, että kypsentäminen (2 minuutin kypsennyksen aikana) lisää lykopeenin määrää tomaateissa 1/3. Ja punaiset lajikkeet sisältävät enemmän ravinteita kuin keltaiset..

Kypsien hedelmien massassa on läsnä fytonisideja, jotka estävät infektion kehittymisen.

Hyödyllisiä ominaisuuksia

Tuore tomaattimehu ja massasose on määrätty lapsille, aikuisille ja naisille tiineyden aikana. Se on paras luonnollinen mineraaliyhdisteiden, vitamiinien ja ravintokuidun lähde. Mielenkiintoista on, että muinaiset intialaiset heimot käyttivät vihannesta miesten tehon parantamiseen..

Tomaatti on kotilääkäri, jota käytetään hermostohäiriöiden, masennuksen, vähähappoisen gastriitin, silmäsairauksien, ihosairauksien, ylempien hengitysteiden, haavojen, palovammojen, vilustumisen, SARS: n hoitoon. Ja myös ateroskleroosin, vitamiinipuutoksen, lisääntyneen libidon ehkäisyyn.

Kasvilla on diureetti, choleretic, anti-inflammatoriset, antioksidanttiset ominaisuudet.

  1. Alenna verenpainetta, estä verihyytymiä, normalisoi happo-emästasapaino.
  2. Estää syöpäsolujen kasvun ja hajoamisen.
  3. Parantaa aineenvaihduntaa, sammuttaa jano hyvin.
  4. Normalisoi sydämen, hermoston, ruoansulatuksen työ.
  5. Piristä, tue koskemattomuutta, anna voimaa keholle.
  6. Neutraloi suolistossa kertyneet toksiinit, edistävät kolesterolin poistumista.
  7. Paranna tiedon omaksumista, ehkäise silmäsairauksia.
  8. Edistää laihtumista. Kaliumsuolat vähentävät kehon kudosten kykyä pitää vettä. Tämän seurauksena kilogrammat menevät pois ylimääräisen nesteen kanssa..

Muista, että suurin osa ravinteista löytyy tomaatin ihosta, joten sitä ei pitäisi kuorita..

Tomaatit ovat erityisen hyödyllisiä tupakoitsijoille. Biologisesti aktiiviset aineet, jotka ovat osa niiden koostumusta, hajoavat ja poistavat nikotiinitoksiinit ja tervan keuhkoista. Lisäksi ne normalisoivat makua, erottavat hampaat tupakan plakkista..

Vasta-aiheiden puuttuessa tomaatti voidaan sisällyttää päivittäiseen ruokavalioon enintään 5 kappaletta.

Rikkaan vitamiini- ja mineraalikoostumuksen vuoksi on suositeltavaa viettää paastopäivät tomaateilla ajoittain.

Lääkärit kieltävät

Tomaatti on laajalle levinnyt tuote ympäri maailmaa, jota kulutetaan sekä raakana että jalostettuna (suolattu, peitattu, kuivattu, paistettu, paistettu). Kastikkeet, ketsupit, pasta, keitot, piirakat ja pizzatäytteet valmistetaan vihanneksen pohjalta. Onko tämä tuote kuitenkin niin vaaraton? Tarkastellaan tätä kysymystä yksityiskohtaisesti..

Tomaatit aiheuttavat piilevää terveysriskiä seuraavissa tapauksissa:

  1. Yksilöllisellä suvaitsemattomuudella. Kirkkaat hedelmät, kuten sitrushedelmät, suklaa ovat vahvimpia allergeeneja, ne voivat aiheuttaa nokkosihottumaa, aivastelua, yskää, turvotusta, vuotavaa nenää ja kipua silmissä.
  2. Sappikivitautilla. Tomaatin orgaaniset hapot aktivoivat vatsan, haiman, osallistuvat ruoansulatuskanavaan, parantavat suoliston liikkuvuutta, niillä on voimakas kolereettinen vaikutus, mikä voi johtaa sappikivien muutokseen ja uhkaa vain pahentaa potilaan terveyttä.
  3. Haimatulehduksella. Tomaatit aiheuttavat haimatulehduksen. Suurimman vaaran potilaan terveydelle aiheuttavat kypsymättömät vihreät hedelmät.
  4. Munuaissairaus. Oksaalihappo häiritsee vesi-suolan aineenvaihduntaa, mikä pahentaa urogenitaalijärjestelmän ongelmia. Lisäksi purkitetut tomaatit myötävaikuttavat munuaiskivien kasvuun (jos tällainen taipumus on).
  5. Ruoansulatuskanavan sairauksien kanssa. Gastriitti ja mahahaava, erityisesti akuutissa vaiheessa, ovat suoria vasta-aiheita tomaattien käytölle.
  6. Nivelsairauksiin. Hedelmiin väkevöity oksaalihappo aiheuttaa voimakasta kipua luiden päiden liikkuvassa yhteydessä, joten tuote suljetaan potilaan päivittäisestä valikosta.
  7. Hypertensiolla. Henkilöiden, joilla on heikentynyt sydämen toiminta, tulisi sulkea marinoidut, suolatut ja purkitetut tomaatit ruokavaliostaan..

Ei ole suositeltavaa yhdistää tomaattien saantia munien, kalan, leivän tai lihan kanssa. Pienin tauko vihannesten syömisen ja näiden elintarvikkeiden välillä on 2 tuntia. Lisäksi ruokaa ei pidä pestä tomaattimehulla. Mahalaukun mehun laimentumisen ja ruoansulatuksen heikentymisen välttämiseksi se kulutetaan 30 minuuttia ennen ateriaa tai aterioiden välillä..

Tomaattiluokitus

"Suurin hyöty - vähimmäiskalorit" - näin ravitsemusterapeutit luonnehtivat yökerhon yrttiä. Tomaattien alhainen energia-arvo mahdollistaa tuotteen sisällyttämisen liikalihavuudesta kärsivien ihmisten ruokavalioon. Toisin kuin perheen sukulaiset, jotka keräävät myrkyllisiä alkaloideja massaan, tomaatit sisältävät niitä vähemmän (5 kertaa).

Tomaattityypit muodoltaan:

  1. Mehevä. Tämä on herkullisin laji, jonka erottuva piirre on vihannesten suuri koko. Käytetään salaattien valmistukseen.
  2. Pyöristää. Tyypillinen piirre on oikea muoto, joka antaa tuotteelle kauniin esityksen. Käytetään ruoanlaittoon vihannesten ideaalista muotoa korostavien ruokien valmistamiseen.
  3. Kerma tomaatit. Ne ovat keskikokoisia, pitkänomaisia, ja niillä on hieno maku. Kokit käyttävät tuotetta kastikkeiden, mausteiden ja säilykkeiden valmistamiseen.
  4. Kirsikkatomaatit. Nämä ovat pieniä, pähkinän kokoisia tomaatteja, joita lisätään salaatteihin ja kokonaisiin alkupaloihin ruoan hienostuneisuuden parantamiseksi. Toisin kuin suuret kollegat, niiden kuiva-ainepitoisuus on 2 kertaa suurempi. Siten, kun käytetään samaa määrää tavallisia tomaatteja ja kirsikkatomaatteja, toisessa tapauksessa ihmiskeho saa 2 kertaa enemmän antioksidantteja, sokereita, vitamiineja.

Kerma-tomaatit arvostetaan vähemmän kuin pyöreät Solanaceae. Samanaikaisesti ensisijaisuuden laakerit kuuluvat pieniin kirsikka- ja mehukkaisiin lajikkeisiin, joilla on houkutteleva ulkonäkö (ensimmäinen) ja epätavallisen makea maku (toinen).

Erilaisia ​​tomaatteja kypsymisajan mukaan:

  1. Erittäin kypsä (80-85 päivää). Yleensä superdeterminantit tomaatit kuuluvat tähän lajiin. Hedelmien massa ei ole makea johtuen siitä, että kulttuuri kasvaa lyhyellä päivänvalolla.

Erittäin aikaisin kypsyvät hedelmät sisältävät seuraavat lajikkeet: Lark F1, Olya F, Cherry Stream F1, Sanka, Lasten makeus.

  1. Varhainen kypsä (90-95 päivää). Tähän ryhmään kuuluvat keskikokoiset determinanttilajikkeet ja huonolaatuiset tomaatit.

Suositut hybridit: Leopold F1, Prima Donna F1, Redskinsin johtaja, tsaari Bell.

  1. Keskipitkä varhainen (100-103 päivää). Kasvanut väliaikaisen elokuvasuojan alla, kasvihuoneessa tai avoimella kentällä sijoittamalla sängyt sivuston eteläpuolelle. Yleisimmät lajikkeet: Verlioka plus F1, Moskovan herkku, Blagovest F1, Moskovan alueen jättiläinen.
  2. Keskikausi (100-115 päivää). Hedelmät vaativat enemmän auringonvaloa kasvien kypsymiseen kuin varhaiset tomaatit.

Kauden puoliväliin kuuluvat lajikkeet: Siperian ihme, Ukhazher, Budenovka, Konigsberg, ranskalainen viiniköynnös, Kostroma F1.

  1. Myöhäinen kypsyminen (120-130 päivää). Paras vaihtoehto tomaattien viljelyyn on kasvihuone. Muuten varhaiset pakkaset voivat viljellä kasveja avoimella kentällä johtaa sadon menetykseen..

Suosittuja lajikkeita: De Barao, Titan, Oxheart, Finish, Date, Vladimir F1.

Aiotun käyttötarkoituksensa mukaan tomaatit eristetään tuoreeksi kulutukseksi (ohut kuori, mehevä, mehukas, makea massa), jalostettavaksi (tiheä rakenne, mehevä vähintään siemenillä), säilyketeollisuudelle (kovalla iholla, säännöllinen muoto), yleislajikkeille luetellut edut).

Tomaattien perinteinen väri on punainen. Violetit, vihreät, oranssit, keltaiset, mustat, valkoiset ja vaaleanpunaiset tomaatit ovat paljon harvinaisempia. Hedelmälle tyypillisen värin antavat seuraavat pigmentit: lykopeeni, askorbiinihappo, alfa- ja beetakaroteeni, fenolit, antosyaanit, antoksantiinit.

Maun kannalta parhaat tomaattilajikkeet ovat "Maan ihme", "Dina", "Ruokahaluttava", "Ruskea sokeri", "Härän sydän" ja "Härän otsa".

Määrittelemätön tai determinantti

Tomaatti on nurmikasvi, joka voi luonteeltaan kasvaa liaanana koko elämänsä ajan. Luonnonvaraiset kasvavat edustajat kietovat kotimaansa (Amerikan) esteettömät alueet hiipiviksi maata pitkin. Tällä hetkellä valikoimalla on kasvatettu viljeltyjä muotoja, joiden kasvu on vähäistä ja hedelmien varhainen kypsyminen korkea.

Tomaattityypit niiden kasvaessa:

  1. Määrittelemätön (rajoittamaton kasvu). Tämän lajikkeen tomaatteja kutsutaan muuten kiipeilyksi. Niitä viljellään avoimessa, suljetussa maassa. Kasvi kasvaa jatkuvasti, koska sivuakselit muodostuvat lehtiä kainaloista. Korkeat lajikkeet kylvetään litraa tetra-pakettiin ja determinantit lajikkeet kylvetään leveisiin turpeen ruukuihin.

Liana-tomaatit eivät yleensä ole kypsiä, joten ne haudataan maaperään ennen muita. Tämä lajike tuottaa hedelmää jatkuvasti ensimmäisen klusterin laskemisen jälkeen 5 kuukautta vuodessa..

Suositut lajikkeet: Budenovka, Härän sydän, Andreevskin yllätys, Pink Magic F1, Babushkinin salaisuus, Jättiläis vadelma.

  1. Pensas. Lajin erottuva piirre on rajoitettu kasvu. Kasvin varsi on reunallinen ja pysähtyy venyttelemään sen jälkeen, kun kolme kukintoa on asetettu, joiden väliin 1-2 lehteä keskittyy. Nämä ovat varhain kasvavia lajikkeita, joita viljellään nopean sadon saamiseksi..
  2. Superdeterminate - kääpiökasvit. Ne ovat haarautunut pensas, jonka yläosassa on kukintoja. Päävarren päälle ei muodosteta enempää kuin 3 harjaa. Samaan aikaan kasvin vegetatiivinen kasvu estyy pitkään..

Superkidojen hedelmät kypsyvät aikaisintaan, 20 päivässä jopa 90% sadon kokonaiskypsästä.

Lajikkeet ja hybridit: Lasten makeus, Alaska, Valkoinen täyte, Sanka, Betalux, Lasten makeus.

  1. Määrittävillä on keskimääräinen kasvuvoima, joka pysähtyy 5 harjan muodostumisen jälkeen. Toisin kuin edelliset lajit, versojen kehittymisen nopeus on selvempi. Määrittävät lajikkeet kypsyvät seitsemän päivää myöhemmin kuin superdeterminantit lajikkeet, ja satoajan katsotaan pidentyneen. Siksi on hyödyllistä istuttaa ne kasvihuoneisiin, joten aluetta käytetään järkevämmin.

Yleisimmät lajikkeet: Ladies 'Man, Dubok, Sakhalin, siperialainen varhainen kypsyminen, Amurin aamunkoitto, F1 Aurora, varhaisen kuningas, kultainen sydän.

Eräänlaiset määräävät lajikkeet ovat tavanomaisia ​​tomaatteja, joilla on vahva varsi, heikko "kasvu". Ne eivät vaadi laitoksen sitomista.

Parhaat tomaattilajikkeet (vakio): Edelrot, Harzfeuer F1, Moskvich, Lumikki, Riddle.

  1. Puolimääritettävät - pitkät tomaatit. Kasvilla on rajaton kasvu ja se kruunataan 10 kukinnan muodostumisen jälkeen. Nämä ovat suurikokoisia myöhään kypsyviä lajikkeita..

Suositut hybridit: Red Arrow F1, Nordic Express F1, Yvette F1.

Nykyään determinanttiset tomaattilajikkeet ovat suosituimpia. Positiivisia piirteitä ovat: varhainen kypsyys, korkea saanto (johtuen munasarjojen asettumisesta, koska lehtiä on vähemmän), hedelmien samanaikainen paluu useista harjoista kerralla. Tämän tyyppisistä haitoista voidaan erottaa: alttius sairauksille, matalampi kokonaistuotanto harjan harvoista kasvusta johtuen, tarve levittää mineraalilannoitteita suurempana määränä ja poikasten poisto (jotta viljelmää ei ylikuormitettaisi munasarjoilla).

Valintaperusteet ja säilytys

Myynnissä olevan tomaattilajikkeiden ja hybridien laajasta valikoimasta johtuen voit hämmentyä niiden lajikkeessa ja korkean sadon sijasta saat pensaita, joissa on mätäneviä hedelmiä, jotka lasketaan omien oksien painon alle. Ennen kuin ostat siemeniä, määritä tomaatin viljelyn tarkoitus: tuoreen kulutuksen, kuljetuksen syrjäisille alueille, jalostukseen ja varastointiin.

Siementen valintaperusteet:

  • saanto;
  • kaavoitus;
  • makuominaisuudet;
  • tautiresistenssi.

Useimmat puutarhurit haluavat kasvattaa vihannesten kasvihuoneissa. Tämä pätee erityisesti alueisiin, joissa kesä on lyhyt ja kylmä (pohjoiset alueet). Kasvien täysimittaiseen kasvuun ja kehitykseen kasvihuoneen leveyden ei tulisi olla pienempi kuin 2 m ja pituuden 4 m. korkeita ja alamittaisia ​​lajikkeita. Oikealla yhdistelmällä sato voidaan saada 7 kuukauden kuluessa vuodesta.

Tomaatinvalintamenetelmät:

  1. Arvioi sikiön koko. Vältä suuria vihanneksia, todennäköisesti kemiallisia lannoitteita käytettiin niiden viljelyssä. Poikkeuksia ovat lajikkeet, joissa on suuria hedelmiä, paino enintään 0,5 kg - "Pink Giant", "Beef", "Bull Heart". Muissa tapauksissa on suositeltavaa antaa etusija keskikokoisille tomaateille..
  2. Tutki sikiön kuori. Sen on oltava tasalaatuinen, kiiltävä, tasainen, ilman täpliä, viiltoja tai kolhuja. Muista, että vahingoittuneisiin paikkoihin voi kerääntyä likaa, pölyä ja haitallisia mikro-organismeja, jotka nieltynä häiritsevät suolen luonnollista mikroflooraa ja ruuansulatusta.
  3. Tutki tomaattiviipale. Jos sisäkammio on täynnä ja sen pinnalle on ilmestynyt mehua, tomaatti on tuoretta.
  4. Haju. Vihreillä tomaateilla ei ole juurikaan hajua, ja hedelmiä, joista tihkuu herkullista mehukasta aromia, pidetään kypsinä.
  5. Tutki varren alue. Sen pitäisi olla samaa väriä kuin tomaatin koko pinta. Vihreys, keltaiset sinetit osoittavat, että hedelmät on poimittu kypsymättömässä tilassa. Tämän seurauksena sellaisella tuotteella ei ole kaikkia hyödyllisiä ominaisuuksia..
  6. Tarkista joustavuus. Tuoreet tomaatit eivät ole kovia eivätkä pehmeitä. Ensimmäisessä tapauksessa hedelmiä pidetään kypsymättöminä, toisessa - kynittyinä kauan sitten.

Muista, että liian pehmeä tomaatti osoittaa, että tuote on jo alkanut mädäntyä..

Kovet suonet varresta tomaatin kehän ympärillä, massan vaaleanvihreä väri osoittavat kemiallisten lannoitteiden käytön vihannesten kasvatusprosessissa ja nitraattien runsauden niiden koostumuksessa. Kieltäydy ostamasta tällaista tuotetta.

Hyödyllisimmät ovat jauhetut tomaatit, jotka sisältävät enintään hyödyllisiä ravintoaineita..

Tomaatteja säilytetään pimeässä paikassa 20-25 asteen lämpötilassa enintään 3 päivää. Muuten ne kypsyvät, pehmenevät ja alkavat mädäntyä. Jääkaappiin asetetut vihannekset menettävät makunsa. Niiden säilyvyysaika on kuitenkin pidentynyt viikkoon. Kypsymättömiä tomaatteja säilytetään paperipussissa omenoiden kanssa.

Suuren tomaattierän säilyvyyden lisäämiseksi vihannekset varastoidaan laatikoihin ja laatikoihin varret ylöspäin siirtäen jokaista riviä sahanpurulla, oljilla tai säkillä. Tuotteen ihanteellinen varastointilämpötila on 10 astetta nollan yläpuolella. Indikaattorin laskiessa hedelmät voivat sairastua ja homehtua, kasvu voi ylikypsää ja heikentyä. Lisäksi huoneessa tulisi olla hyvä ilmankierto. Pienikokoiset ja tiheän ihon hedelmät säilyvät parhaiten.

Sovellus perinteisessä lääketieteessä

Tomaatti on hyvä diureetti, joka eliminoi virtsarakon ja munuaissairaudet, se parantaa sydämen toimintaa, vähentää sydänkohtauksen ja aivohalvauksen kehittymisen todennäköisyyttä ja estää ateroskleroosin. Hedelmien ravintoarvo määräytyy lykopeenin, B-, C-, K- ja PP-vitamiinien pitoisuuden perusteella.

Mielenkiintoista on, että 100 g tomaattia sisältää 2-3 kertaa enemmän rautaa kuin kala, kana ja maito. Samaan aikaan ihmisten, joilla on maha-suolikanavan sairauksia, joihin liittyy suolahapon ylierittyminen, tulisi luopua tomaattien käytöstä, koska niiden koostumuksessa olevalla hapolla on syövyttävä vaikutus ruoansulatuskanavan limakalvoihin. Tätä tomaattien ominaisuutta käytetään tilalla putkiston puhdistamiseen..

Kotitekoiset terveysreseptit:

  1. Parantaa aineenvaihduntaa. Ainekset: tuoreet tomaatit (1 kg), Antonov-omenat (300 g), valkosipuli (neilikka kahdesta päästä), piparjuuri (100 g). Jauhaa kaikki komponentit. Ota 30 ml mureaa tyhjään vatsaan.
  2. Anemiaa vastaan. Punaiset tomaatit ovat askorbiinihapon ja lykopeenin lähde. Nämä yhdisteet parantavat hematopoieesiin osallistuvan raudan imeytymistä. Anemian torjumiseksi on suositeltavaa ottaa 150 ml juuri puristettua tomaattimehua päivittäin 10 minuuttia ennen ateriaa..
  3. Hengityselinten sairauksien hoitoon yskän poistaminen. Ainekset: valkosipuli (50 g), piparjuurijuuri (100 g), tuoreet tomaatit (1 kg). Jauhaa kaikki komponentit tasaiseksi sekoittimella. Käyttöohjeet: 15 ml 3 kertaa päivässä 20 minuuttia ennen ateriaa.
  4. Suonikohjuja vastaan. Kivun ja syanoottisten täplien poistamiseksi tuoreita tomaattiviipaleita levitetään turvoksissa suoniin pakkauksena. Vihannes kiinnitetään siteellä, side jätetään 3 tunniksi. Määritetyn ajan kuluttua jalat huuhdellaan viileällä vedellä. Menettely suoritetaan päivittäin, kunnes saadaan pysyvä tulos..
  5. Märkiviä haavoja ja paiseita vastaan. Tomaattimassa nopeuttaa haavan paranemista. Lisäksi hedelmillä on antiseptinen vaikutus. Kliinisten tutkimusten mukaan on todettu, että tomaattien sisältämät fytontidit estävät pyogeenisten bakteerien kasvua. Hedelmien massa jauhetaan homogeeniseksi muruksi ja levitetään haavaan, haavaan, paiseeseen 15 minuutin ajan, minkä jälkeen se poistetaan tislatulla vedellä.

Amerikkalaiset tutkijat ovat tulleet siihen tulokseen, että tehokkain luonnollinen tapa suojautua syöpää vastaan ​​on syödä tuoretta tomaattia ja parsakaalia joka päivä. Tuotteet sisältävät aineita, jotka estävät kasvua ja estävät pahanlaatuisten solujen hajoamisen.

Edut iholle

Tomaattinaamio parantaa ihonväriä, pehmentää ihoa, antaa sille elastisuuden ja raikkauden, eliminoi öljyisen kiillon. Hedelmien hyödylliset ominaisuudet riippuvat niiden kypsyysasteesta. Kosmeettisissa toimenpiteissä on suositeltavaa käyttää kypsiä punaisia, vaaleanpunaisia ​​tai keltaisia ​​tomaatteja. Ne sisältävät enintään vitamiineja. Tomaattimassan sisältämät fytontidit torjuvat ihottumien ja allergisten reaktioiden aiheuttamaa tulehdusta. Ja sinkki estää ihon ikääntymisen ja lisää epidermiksen kykyä uusiutua.

  1. Normaalille iholle (ravitseva). Ainekset: yhden tomaatin massa, kanankeltuainen, jauhot. Sekoita, kunnes saadaan homogeeninen paksu massa. Levitä naamio kasvoille 10 minuutiksi, huuhtele.

Toinen resepti ravitsevan naamion valmistamiseksi: sekoita raastettu tomaattimassa (yhdestä hedelmästä) rypälemehuun (30 ml), lämpimään kiehuvaan veteen (15 ml), hunajaan (15 ml). Jätä maski iholle 10 minuutiksi, poista jäännökset lautasliinalla, pyyhi kasvot tonikilla.

  1. Kuivalle iholle (kosteuttava). Ainekset: raejuusto 20% (15 g), tomaatti (0,5 kpl), koko lehmänmaito (30 ml), oliiviöljy (5 ml). Jauhaa komponentit hyvin, levitä tuotetta iholle neljännes tunnin ajaksi, pese.
  2. Rasvaiselle iholle (huokosten kiristäminen). Ainekset: tomaatti (1 kpl), sitruunamehu (5 ml), jauhot (15 g). Sekoita maskin osat, levitä kasvoille, huuhtele vedellä.
  3. Scarb (ihon puhdistamiseksi keratinoituneista hiukkasista). Ainekset: hapanmaito (15 ml), "tomaattipuuro" (yhdestä hedelmästä), oliiviöljy (4 tippaa), jauhettu kaurapuuro (15 g). Sekoita kuorintakomponentit perusteellisesti, levitä iholle, hiero se huolellisesti, huuhtele vedellä.

Lisäksi tomaattimehun pohjalta valmistetaan virkistävä voide tislatusta vedestä (70 ml), alunasta (2 g), tomaattimassasta (30 ml), glyseriinistä (5 ml) ihon hikoilun vähentämiseksi. Väriainetta on suositeltavaa levittää puhdistetulle iholle kesällä..

Tuotos

Tomaatti on yksi terveellisimmistä ja yleisimmistä vihanneksista maailmassa. Tuotteen kemiallinen koostumus ja lääkinnälliset ominaisuudet riippuvat hedelmien tyypistä ja kypsyysasteesta. Tomaatit luokitellaan hedelmien muodon (suuri mehevä, pyöreä, kerma, kirsikka), kypsymisajan (erittäin varhainen kypsyminen, varhainen kypsyminen, keski-varhainen, keskikypsytys, myöhäinen kypsyminen), kasvien korkeuden (määrittelemätön, super-determinantti, determinantti, puolimääritetty ja tarkoitettu), värin mukaan Talvivalmisteisiin sopivat ruskeat hedelmät ja syömiseen - punainen, keltainen, oranssi, säilytykseen - vihreä.

  • Miksi et voi itse mennä ruokavalioon
  • 21 vinkkiä vanhentuneen tuotteen ostamiseen
  • Kuinka pitää vihannekset ja hedelmät tuoreina: yksinkertaisia ​​temppuja
  • Kuinka voittaa sokerihalusi: 7 odottamatonta ruokaa
  • Tutkijoiden mukaan nuoruutta voidaan pidentää

Tomaattien koostumus sisältää karotenoideja, orgaanisia happoja, kuitua, tärkkelystä, mineraaleja, pigmenttiaineita (ksantofylli, karoteeni, fenolit, antosyaanit, antoksantiinit, lykopeeni), A-vitamiineja, PP C, B, K. Kasvien säännöllisen käytön myötä sydämen toiminta ja tila paranevat iho, aineenvaihduntaprosessit ja ruumiinpaino normalisoituvat, immuniteetti lisääntyy, luukudos vahvistuu, kehon energiavarat täydentyvät, ylimääräinen neste poistuu, raudanpuuteanemia kehittyy.

Tomaatit ovat erinomaisia ​​masennuslääkkeitä, jotka edistävät serotoniinin tuotantoa. Tomaatin viikoittainen normi ei saisi ylittää 40 kappaletta. Muuten voit hyödyn sijasta vahingoittaa terveyttä ja aiheuttaa maha-suolikanavan tulehduksen. Sisäisen käytön lisäksi tomaatteja käytetään ulkoisesti osana kasvonaamioita, puristuksia haavoja varten, turvonnut suonet.

Mitä tomaateissa on: vitamiini- ja mineraalikoostumus

Tunnemme tomaatin lapsuudesta lähtien. Se tarjoillaan raaka, kuivattu, purkitettu tai haudutettu. Yksin tai osana erilaisia ​​ruokia. He rakastavat sitä paitsi erinomaisesta maustaan ​​myös ominaisuuksista, jotka tarjoavat siinä läsnä olevia hyödyllisiä aineita. Kyse on siitä, mitä vitamiineja tomaatit sisältävät, joista keskustellaan edelleen.

Mikä on tomaatti

Tomaatit kuuluvat yökerhojen perheeseen. Heidät tuotiin Euroopan alueelle Etelä-Amerikasta jossain XIV-luvun puolivälissä, mutta he pääsivät venäläisten luo lähes kolmesataa vuotta myöhemmin..

Nimen "pomo'dor" keksivät italialaiset. Käännettynä se tarkoittaa "kultaista omenaa". Saksalaiset kutsuivat hedelmää "paratiisin omenaksi" ja ranskalaisia ​​"rakkauden omenaksi". Aluksi tomaatteja pidettiin koristekasveina ja ne koristivat kaikenlaisia ​​kukkapenkkejä. Mutta jonkin ajan kuluttua ihmiset oppivat, että kasvin hedelmät ovat täysin syötäviä, niillä on miellyttävä maku ja ne ovat myös hyödyllisiä..

Nyt tomaatit koetaan edulliseksi ja tutuksi elintarvikkeeksi, joka sisältää tietyn määrän keholle hyödyllisiä aineita. Mitkä ovat tomaattien ominaisuudet? Voivatko ne olla haitallisia ihmisille? Ja mikä on heidän ravintoarvo?

Tietoja kaloreista sekä vitamiini- ja mineraalikoostumuksesta

Tomaatti on vähäkalorinen tuote, ja siksi sitä löytyy usein ruokavalion luettelosta. 100 grammaa punaista, keltaista tai vaaleanpunaista massaa sisältää enintään 24 kcal, ts. Sadasosa aikuisen päivittäisestä tarpeesta..

Orgaanisen koostumuksen suhteen tomaatit sisältävät:

  • proteiinit - 0,6 / 100 g;
  • ravintokuitu - 3,8 / 100 g;
  • hiilihydraatit - 4,2 / 100 g;
  • vesi - 93,5 mg / 100 g.

Tuoreissa tomaateissa on paljon mineraaleja ja vitamiineja. Niitä pidetään todellisena B-vitamiinien aarteena sekä tärkeänä muiden yhtä tärkeiden aineiden lähteenä..

Mitä vitamiineja ja missä määrin tomaatit sisältävät, taulukko kertoo.

Sisältö

Vahvistaa verisuonia, hapenvaihtoa, nopeuttaa ihon uudistumista, parantaa näköä.Proteiini, vesi-suola ja hiilihydraattien aineenvaihdunta, sydämen, ruoansulatuselinten toiminnan parantaminen, masennuksesta pääseminen, verenkierron lisääminen.Epiteelisolujen regenerointi, proteiinien ja lipidien metabolia varmistamalla visuaalisten elinten normaali toiminta.Kasvusta ja sukupuolitoiminnoista, vasta-aineiden muodostumisesta, lipidien aineenvaihdunnasta ja osallistumisesta toipumisprosesseihin, tulehduksen estämisestä vastaavien hormonien synteesi.Aineen puuttuminen vaikuttaa negatiivisesti hermoston ja maksan toimintaan, metabolisten prosessien kulkuun. Vitamiini on välttämätöntä serotoniinin tuotannolle, jota kutsutaan "onnenhormoniksi".Infektioiden, tulehdusten, verenkierron parantaminen, aineenvaihduntaan osallistuminen, verisuonten vahvistaminen.Kudosten uudistuminen, ihosairauksien torjunta, immuniteetin vahvistaminen, ennenaikaisen vanhenemisen estäminen, munasarjojen toiminnan stimulointi, antioksidanttivaikutus.TO0,006Osallistuminen veren hyytymisestä vastaavien proteiinien synteesiin.Hormonaalisen järjestelmän ja hormonaalisten rauhasten normaalin toiminnan varmistaminen.

Tomaatin mikroelementit:

MineraaliPitoisuus mg / 100 gToimia
Magnesium11.0Taistelu hermostohäiriöitä ja stressiä vastaan.
Fosfori24.0Osallistuminen jokaiseen vaihtoon.
Happo-emästasapainon säätäminen ja erittymisjärjestelmän toiminta, veressä olevien mineraalien nestemäisen tilan säilyttäminen.
Kalsium10.0Luukudoksen vahvistaminen.
Vaikuttaa melaniinin, kollageenin, histamiinin tuotantoon. Sillä on antioksidanttivaikutus, se säätelee verenpainetta ja osallistuu naisten sukupuolihormonien tuotantoon. On anti-inflammatorinen vaikutus. Se kuljettaa rautaa ja on vuorovaikutuksessa sen kanssa aktiivisesti mukana hemoglobiinin ja punasolujen muodostumisessa.
Kalium237,0Vesitasapainon säätäminen, sykkeen normalisointi.
Sinkki0,2Tarjoaa kauneutta hiuksille ja uudistaa ihosoluja.
Rauta0,3Anemian kehittymisen ehkäisy varmistamalla veriseerumin korkealaatuinen koostumus.
Fluori0,002Antaa luukudokselle voimaa ja parantaa immuniteettia.
Seleeni0,2Vahvistaa immuniteettia, estää syöpäsolujen kasvua, lisää henkistä kapasiteettia.

200 g tomaattia sisältää puolet A-vitamiinin normista ja noin 70% vaaditusta määrästä askorbiinihappoa.

Hedelmät sisältävät myös koliinia, joka auttaa pääsemään eroon kolesterolista ja lisää hemoglobiinin määrää veressä..

Ravinteiden pitoisuus tomaatin väristä riippuen

Tiedetään, että tomaatteja on eri värejä - vaaleanpunainen, keltainen, punainen ja kasvattajat ovat myös kasvattaneet ruskeita, oransseja ja jopa raidallisia hedelmiä.

Osoittautuu, että perusväri riippuu siitä, millä hyödyllisillä aineilla ja ominaisuuksilla hedelmillä on:

  • Punainen - kirkkaan värin antaa beetakaroteeni (protovitamiini A), jota, kuten C-vitamiinia, on hyvin runsaasti. Se sisältää myös koliinia.
  • Vaaleanpunainen - osoittaa, että tomaatti sisältää enemmän seleeniä kuin muut "kukat". Aine estää kasvainten esiintymisen ja on vastuussa suoliston liikkuvuuden stimuloinnista.
  • Keltainen - runsaasti lykopeenia, joka on enemmän kuin punaista tai vaaleanpunaista tomaattia, sekä retinolia ja myosiinia. Auringonväriset hedelmät sisältävät vähemmän vettä kuin heidän veljensä ja enemmän massaa. Ne sisältävät paljon vähemmän orgaanisia happoja, jotka ärsyttävät mahalaukun ja suoliston limakalvoja, sekä allergeeneja.
  • Vihreä - tomaatti, jolla ei ole ehtinyt kypsyä, syöty raakana voi vaikuttaa negatiivisesti tilaan. Se sisältää solaniinia, jonka suuri pitoisuus on haitallista keholle. Voit syödä vihreitä hedelmiä, mutta vasta sen jälkeen, kun ne on lämpökäsitelty.

Tietoja eduista

Miesten ja naisten on hyvä syödä säännöllisesti erivärisiä tomaatteja..

Tämä johtuu siitä, että hedelmät niiden muodosta riippuen (tuoreet tai purkitetut):

  • ovat voimakkaita antioksidantteja;
  • suojaa sydämen ja verisuonten patologioilta;
  • vahvistaa immuunijärjestelmää;
  • parantaa näkemystä;
  • taistella kolesterolia vastaan;
  • lievittää väsymystä;
  • vähentää kohdunkaulan syövän riskiä;
  • tylsää nälän tunnetta, mikä on erityisen arvokasta ruokavaliota noudatettaessa;
  • stimuloida tyramiinin ja serotoniinin tuotantoa, jotka torjuvat masennusta.

Kuivatut tomaatit näytetään, kun:

  • ateroskleroosi;
  • sydänsairaus;
  • ripuli.

Tomaatit auttavat raskaana olevia naisia ​​selviytymään toksikoosin oireista alkuvaiheessa, estävät pahoinvoinnin ja oksentelun. Hedelmiä sisältävä kuitu lievittää ummetusta. Tomaatit eivät ole yhtä hyödyllisiä vanhuksille luonnollisesti vasta-aiheiden puuttuessa.

Tomaattimuusista tulee välttämätön väkevöity elintarvike yli vuoden ikäisille lapsille. Kahden vuoden jälkeen vauvoille voidaan tarjota tuoreita tomaatteja. Luonnollisesti ne lisätään ruokavalioon vähitellen..

Hieman tomaattien vaaroista

Solaniinilla, joka ei ole vain vihreissä tomaateissa, vaan myös kasvin lehdissä ja varrissa, on negatiivinen vaikutus maksaan ja heikentää aineenvaihduntaa. Suurina määrinä kosketuksessa ihon kanssa aine voi aiheuttaa allergioita, kutinaa, kuumetta.

Aurinkokuivatut tomaatit sisältävät runsaasti oksaalihappoa, jonka liiallinen käyttö on haitallista keholle. Suolatut hedelmät kyllästetään natriumkloridilla, helpommin - suolalla. Se edistää ylimääräisen nesteen kertymistä elimistöön, mikä johtaa turvotukseen. Marinoitu tomaatti voi aiheuttaa munuais- ja virtsarakkokiveä. Raskaana olevien naisten on hoidettava varovaisuutta säilyttämisen suhteen kolmannen kolmanneksen aikana ja lasten.

Sinun on luovuttava tomaateista, jos henkilö on sairas:

  • kihti;
  • sappikivitauti;
  • niveltulehdus.

Tuotteet ovat haitallisia, kun:

  • yksilöllinen suvaitsemattomuus;
  • ruoansulatuskanavan ja munuaisten pahentuneet sairaudet.

Tomaatit ovat arvokas ravinteiden lähde. Säännöllisellä, mutta kohtuullisella kulutuksella ne kyllästävät kehon vitamiineilla ja kivennäisaineilla, säilyttävät kauneuden ja terveyden monien vuosien ajan. Ravitsemusterapeuttien mukaan aikuinen tarvitsee 300 grammaa tuoreita hedelmiä päivässä..

Vitamiinipitoisuus tomaateissa

Monet meistä, syövät vihanneksia ja hedelmiä, eivät ajattele niiden etuja. Tällainen tuttu tuote kuin tomaatit, sisältää paljon hyödyllisiä aineita. Tomaatin vitamiineja, kuten monia vihanneksia, löytyy suurina määrinä.

  1. Hyödyllisiä ominaisuuksia
  2. Vitamiinikoostumus
  3. Hyödyllisiä elementtejä
  4. Kalsium
  5. Kupari
  6. Kalium
  7. Lykopeeni (lykopeeni)
  8. Koliini
  • Haitta ja vasta-aiheet
  • Kuinka käyttää
  • Vitamiinipitoisuus tomaateissa

    Hyödyllisiä ominaisuuksia

    Tomaatit eivät ole vain kaunis ja maukas vihannes, mutta myös terveellisiä ihmiskeholle. Tämä tosiasia paljastettiin kauan sitten, mutta perusteellisempia tutkimuksia tämän tuotteen koostumuksesta tehtiin jo sopivien tekniikoiden avulla. Säännöllinen tomaattien kulutus edistää seuraavaa:

    • vähentää sydän- ja verisuonijärjestelmän sairauksien kehittymisen riskiä, ​​koska vihanneksissa on lykopeenia, joka kuuluu voimakkaimpien antioksidanttien ryhmään;
    • säätelee hermoston työtä, sillä on antibakteerinen vaikutus johtuen fytonisidien kasvista;
    • serotoniini, joka on osa tätä vihannesta, pystyy lisäämään tietyn hormonin tuotantoa, minkä vuoksi mieliala paranee;
    • estää trombien muodostumisen johtuen siitä, että tuote sisältää elementin, joka edistää veren ohenemista;
    • hedelmässä on 94% vettä, joten sillä on hyödyllinen vaikutus munuaisten puhdistukseen;
    • auttaa parantamaan ihon tilaa;
    • koska tomaateissa on kromia, ne kyllästävät kehon nopeasti rasittamatta sitä ylimääräisillä kaloreilla, joten tätä vihannesta käytetään perustana monille ruokavalioille;
    • tomaatit alentavat veren kolesterolitasoa ja normalisoivat siten verenpainetta.

    Tomaateilla on seuraava BZHU-koostumus: proteiinit - 0,8 g, rasvat - 0,3 g, hiilihydraatit - 4,65 g.

    Vitamiinikoostumus

    Suurin osa tomaatista koostuu vedestä, se sisältää suuren määrän vitamiineja, joilla on suotuisa vaikutus ihmiskehoon.

    • tiamiini (B1-vitamiini). Sillä on tärkeä rooli elämän metabolisissa prosesseissa. Tämän vitamiinin puuttumisesta elimistössä kärsii paitsi sydän- ja verisuonijärjestelmä myös hermostunut. Säännöllinen tomaattien kulutus auttaa parantamaan aivojen toimintaa, neutraloimaan ärtyneisyyttä, helpottamaan tilannetta stressaavissa tilanteissa;
    • riboflaviini (B2-vitamiini). Tämä aine pystyy vaikuttamaan ihon uudistumisprosesseihin - kun käytetään säännöllisesti runsaasti tätä vitamiinia sisältäviä elintarvikkeita, ihon ja hiusten kunto paranee merkittävästi;
    • pantoteenihappo (B5-vitamiini). Se on tärkeää sukupuolihormonien tuotannolle;
    • pyridoksiini (B6-vitamiini). Tämä aine edistää serotoniinin muodostumista, joka on vastuussa hermoston normaalista toiminnasta. Tomaattien syöminen voi olla lievä diureettinen vaikutus;
    • vihanneksissa on runsaasti C-vitamiinia, joka osallistuu erilaisiin aineenvaihdunta- ja energiaprosesseihin.

    Hyödyllisiä elementtejä

    Vitamiinien lisäksi tomaatit sisältävät hyödyllisiä aineita, kuten magnesiumia, kalsiumia, kaliumia, koliinia jne. Ne ovat välttämättömiä ihmiskehon normaalille toiminnalle.

    Joidenkin tomaatin sisältämien mikro- ja makroelementtien määrä voidaan nähdä taulukosta.

    elementtimäärä (mg / 100 g)
    magnesiumyksitoista
    fosfori24
    kalsiumiakymmenen
    kupari0,1
    rauta-0,3

    Kalsium

    Tämä makroravinto auttaa vahvistamaan luukudosta. Terveet ja kauniit hiukset, kynnet, hampaat todistavat niiden riittävän määrän ihmiskehossa..

    Tomaateilla on myönteinen vaikutus ihmiskehoon

    Jopa pienet määrät kuparia voivat auttaa säätelemään verenpainetta. Tämä hivenaine on myös tehokas virustaudeissa. Kuparin erikoisuus on sen kyky käyttää keholle tarvittavaa rautamäärää..

    Kalium

    Veden epätasapainon estämiseksi henkilön on syötävä elintarvikkeita, jotka sisältävät tarvittavan määrän nestettä. Kalium, jota löytyy eniten vihanneksista, pystyy tarjoamaan henkilölle keskeytymätöntä sydän- ja verisuonijärjestelmää..

    Jotta tomaatin hedelmissä olisi riittävä määrä mineraaleja, on välttämätöntä antaa sille nämä alkuaineet kasvun aikana, ts. köyhässä maaperässä kasvatetut tomaattihedelmät ovat myös vähemmän ravitsevia.

    Lykopeeni (lykopeeni)

    Lykopeeni estää syöpäsolujen kehittymistä eturauhasessa miehillä ja estää munasarjojen ja kohdun sairaudet naisilla. Keltaisen ihonvärisissä hedelmissä sen indikaattorit ovat huomattavasti korkeammat kuin tavallisissa, punaisissa hedelmissä.

    Tätä ainetta esiintyy suurempia määriä jalostetuissa hedelmissä (haudutetuissa tai paistetuissa). Tarvittava lykopeenin päivittäinen annos on 10-15 mg.

    Koliini

    Riittävä määrä koliinia tuotteessa auttaa poistamaan kehon ylimääräisestä kolesterolista. Sen ylimäärä vaikuttaa kielteisesti verenkiertoelimistöön, edistää kolesteroliplakkien muodostumista, jotka muodostavat verisuonten tukoksia. Koliinin ansiosta voit myös nostaa hemoglobiinitasoa..

    Haitta ja vasta-aiheet

    Näiden vihannesten positiivisista ominaisuuksista huolimatta niiden käyttö elintarvikkeissa ei ole hyödyllistä kaikille ihmisille. Tätä tuotetta ei suositella seuraavissa tapauksissa:

    • akuuttien sydän- ja verisuonijärjestelmien sairauksien ja verenpainetaudin kanssa, erityisesti säilykkeiden (marinoitujen, suolattujen) hedelmien osalta;
    • maha-suolikanavan tulehdussairauksien (haava, gastriitti) ja mahalaukun lisääntyneen happamuuden kanssa;
    • kypsymättömät (vihreät) tomaatit eivät ole toivottavia niille, jotka kärsivät haimatulehduksesta tai joilla on ongelmia tuki- ja liikuntaelimistössä - niiden sisältämä oksaalihappo voi vain pahentaa tilannetta (voimakkaalla halulla ne voidaan syödä tuoreina, mutta vain hoitavan lääkärin luvalla) );
    • munuais- ja sappirakon sairauksien kanssa vihannessäilykkeiden käyttö voi johtaa vesi-suolan aineenvaihdunnan rikkomiseen, mikä vaikuttaa negatiivisesti yleiseen tilaan.

    Pesemättömät vihannekset aiheuttavat väistämätöntä vahinkoa, varsinkin kun niissä on halkeamia ja muita vaurioita. Niissä kerääntyy enimmäismäärä haitallisia bakteereja ja mikro-organismeja, jotka voivat olla suoliston infektioiden aiheuttajia. Hedelmiä ei suositella pelkästään pesemiseen, vaan kaatamiseen kiehuvalla vedellä.

    Missään tapauksessa sinun ei pidä kieltäytyä tästä upeasta tuotteesta. Sen oikea käyttö (normien ja asianmukaisen käsittelyn mukaisesti) ei vain tuota vahinkoa, vaan myös rikastuttaa kehoa hyödyllisillä aineilla, joiden pitoisuus tässä vihanneksessa on erityisen korkea.

    Tomaatin vihreät hedelmät, kuten kaikki Solanaceae-perheeseen kuuluvat kasvit (perunat, munakoiso, pippuri), sisältävät alkaloidi-solaniinia, joka ei vain anna vihanneksille epämiellyttävää makua, mutta on myös myrkyllistä. Vihreät tomaatit voidaan syödä vasta käsittelyn jälkeen: peittaus, peittaus jne..